Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в контексті стягування РФ військ до українських кордонів заявив, що російська ескалація завжди йде в комплекті з інформаційним нагнітанням, повідомляє Детектор медіа.
«Роки російської агресії навчили: ескалація завжди йде в комплекті з інформаційним нагнітанням. Мета – зробити нас слабшими зсередини. Не ведіться на “інфо-страшилки”. Військо і дипломатія надійно захищають Україну. Українці перемагають з гарячим серцем, але холодною головою», – повідомив міністр у Twitter.
Кулеба закликав раніше дивитися на картину в ширшому контексті, нагадавши про блокування Росією роботи ТКГ, відмову Росії проводити саміт Нормандського формату, ситуацію на кордоні Польщі та Білорусі, а також газовий шантаж Кремля.
«Всі ці компоненти потрібно розглядати комплексно. Коли все зібрати разом, ситуація виглядає дуже похмуро», – підкреслив Кулеба.
Перед тим, як зробити повномасштабне вторгнення в Україну, Росія намагатиметься дестабілізувати ситуацію всередині України, а також може спровокувати локальні загострення. Таку думку у програмі “Топ-шоу” телеканалу “Дом” висловив народний депутат України (фракція “Слуга народу”) Денис Маслов сьогодні.
“Сучасна війна – це насамперед не військові заходи. Це дестабілізація всередині країни, в якій Росія бажає просунути свої інтереси. Це економічні, енергетичні заходи. Це інформаційна війна. Це кібервійна. Це те, що вона вже давно, восьмий рік, а на насправді ще довше, використовує на території України. Коли не діють невоєнні заходи, тоді розпочинаються воєнні дії”, – зазначив нардеп.
На його думку, повномасштабне вторгнення Росії в Україну може передувати локальним загостренням.
“Думаю, якщо і можливі військові дії, то спочатку це локальні загострення. Спочатку можливі окремі провокації на окремих дільницях або на території лінії розмежування, або, можливо, на території, що знаходиться поряд із Кримом, на адміністративному кордоні”, – продовжив Маслов.
Команда президента України Володимира Зеленського сформувала потужну коаліцію на підтримку України на міжнародній арені.
“На сьогоднішній день Україна продовжує працювати на двох рівнях. Це міжнародний рівень. І команда Зеленського сформувала потужну міжнародну коаліцію на підтримку. Подивіться, яка інтенсивність дипломатичних переговорів, зустрічей. Ми працюємо в галузі військової допомоги, ми отримуємо від Британії сучасні протитанкові комплекси, військову допомога від США, від країн НАТО, це наші партнери сьогодні.Ми також працюємо на внутрішньому напрямі.Закон про територіальну оборону, формування військ територіальної оборони.У нас понад 400 тис. осіб, які пройшли фактичні воєнні дії на території тимчасово окупованої території. вони точно встануть за нашу Україну”, – підсумував депутат.
Раніше Голова МЗС України Дмитро Кулеба в інтерв’ю порталу новин «Delfi» висловив думку, що рішення про вторгнення російських військ до України лежить у Кремлі «на столі». Однак зараз немає свідчень, що воно остаточно ухвалене Москвою.
На думку міністра, Росія розглядає нове масштабне вторгнення у якості однієї з альтернатив.
«Безумовно, Росія розглядає вторгнення у якості однієї з альтернатив. Немає свідчень, що рішення про її реалізацію вже ухвалене в Москві, але такий варіант перебуває у них “на столі”. Сьогодні Україна та її партнери працюють над тим, щоб знеохотити Росію від вибору на користь вторгнення. Цього не досягти поступками, а лише потужною політикою стримування», – цитує інтерв’ю Кулеби пресслужба МЗС.
Міністр додав, що Україна та її союзники поки не бачать формування ударних груп, але фактом є скупчення великої кількості військ та техніки, які не призначені для оборони: «Наприклад, серед техніки ми бачимо ракетні комплекси та обладнання для блокування радіозв’язку».