У частині Основ'янського району Харкова оголошено карантин у зв'язку зі спалахом африканської чуми свиней, передає Корупція Інфо.

Відповідне рішення було прийнято 3 вересня на екстреному засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Харківській міській раді, повідомляє прес-служба міськради.
Відзначається, що 1 вересня в селищі Бабаї в одному з дворів господарі виявили мертвими чотирьох поросят. В результаті лабораторних досліджень було виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней.

У зв'язку з цим комісія прийняла рішення встановити до 12 жовтня карантин в частині Основ'янського району.

Також встановлена зона захисту в радіусі 3 км від місця вогнища.
"Крім того, комісія визначила зоною нагляду територію радіусом 20 км від місця епізоотичного вогнища, до складу якого входить вся територія міста Харкова", – йдеться в повідомленні.
У зв'язку з цією ситуацією заборонено ввезення, вивезення та транзит тварин і продукції тваринного походження на територію зони захисту.

Також будуть створені спеціальні групи, які будуть обходити двори з метою виявлення хворих і загиблих свиней. При виїзді з селища Бабаї встановлені і обладнані дезінфекційними бар'єрами карантинно-поліцейські пости.