Російська агресія попри всі поразки на фронті, не планує зупинятися. окупанти прагнуть контролювати не лише акваторії українських морів, а й Дунай.

Про це 24 каналу розповів співзасновник Інституту стратегічної безпеки Павло Лисянський. Він також зазначив, що ворог планує “відкусити” шматок Одеської області, в районі Ізмаїлу та далі.

Це потрібно чітко усвідомлювати і якщо ми не хочемо, аби так трапилось, то варто звертати посилену увагу на прикордонні міста із невизнаним Придністров’ям,
– пояснює Павло Лисянський.

На його думку, нам потрібно проводити активну роз’яснювальну роботу серед місцевих – вона має бути тотальною. Потрібно “пробудити” тих людей, які не помічають злочинів росіян.

“Також потрібно дозволити у росії відбутись процесу “самовизначення”, аби умовні буряти та інгуші отримали таке право, це розхитає росію – в такому разі нам буде дуже легко повернути наші тимчасово окуповані території”, – каже фахівець.

Місто Ізмаїл на півдні Одеської області попри складне географічне положення точно не стане “другим Маріуполем”. Висадка десанту в Одесі та області, в тому числі в Бессарабії, де розташований Ізмаїл, вже знята з порядку денного.

За словами, військового експерта Олега Жданова, окупанти не можуть висадитися в регіоні не морським, не парашутним способом. У тому числі через ракети Harpoon, які Україні раніше передала Великобританія.

“Подивіться, вони навіть залишили спроби висадити гарнізон на острові Зміїний, залишити там хоч одного свого солдата. Ось вам відповідь на питання. Не переймайтеся, це питання з порядку денного знято. Ізмаїл ніколи не стане “другим Маріуполем”, – запевнив експерт.

Зазначимо, південь Одеської області неодноразово обстрілювався російськими ракетами, кілька разів окупанти намагалися влучити в міст через Дністровський лиман. Під ударом неодноразово був саме Ізмаїльський район.

Раніше для захоплення Одеси російські окупанти намагалися провести класичну десантну операцію.

Задум ворогів був такий – йде десант, і рухається сухопутне угруповання, яке мало підтримати десантників з суші, розповів полковник запасу Збройних сил України – військовий експерт Олег Жданов.

“…А задум був так, що спочатку йде десант, на нього відтягується частина сил, для того, щоб скинути його в море, і поки десант б’ється, угруповання сухопутне пробивається до місця… висадки десанту і підтримує його з суші. Це класична десантна операція…”, – зазначив експерт.

Супротивники з двох причин не змогли провести десантну операцію і захопити Одесу з моря і з суші – обласний центр врятувала погода і відсутність основних сил окупантів в районі міста.

“…Російська Федерація висаджувала десант (в Одеській області – Ред.). Згадайте, перший десант потонув, бо вода була холодна, не доплив і… була протидесантна операція, що проводили Збройні сили України. А потім висадка десанту ускладнилася тим, що було штормове море, і не могли доплисти, просто доплисти до берега”, – сказав полковник.

Жданов додав, що захисники України готувалися до висадки ворожого десанту в районі Одеси, і він міг бути знищений.

“…найголовніше, на що був розрахунок, це на те, що до моменту висадки десанту… дивіться, десант висаджується, захоплює плацдарм, починає його утримувати на нашому узбережжі і до цього часу, відповідно, ми маємо відбивати десантну операцію, а до цього часу з іншого боку підходять основні сили сухопутним коридором. Але ми зупинили основні сили в районі Вознесенська”, – пояснив експерт.

За його словами, “ось це не дало можливості Російській Федерації – погода і відсутність основних сил супротивника в районі Одеси, не дали можливості провести десантну операцію і комплексно захопити Одесу з двох боків – з моря і з суші, це і врятувало”.