Анджей Дуда — президент Польщі разом з іншими високопосадовцями побував на ділянці стику державного кордону з Україною та Білоруссю.

Про цеповідомили в канцелярії президента у мережі X.

Там глава держави зустрівся з працівниками Прикордонної служби, поліції та військовими, які виконують завдання з охорони державного кордону, йдеться в повідомленні. В канцелярії президента зазначили, що Дуда прибув на кордон разом із главою МВС Маріушом Камінським та головою Бюро національної безпеки Яцеком Сєвєрою.

«Ознайомилися з інформацією про поточну ситуацію на кордоні з Україною та Білоруссю», – йдеться в іншому повідомленні.

Дуда також нагородив офіцерів, які були поранені при виконанні службових обов’язків, коли їх атакували агресивні нелегали з боку кордону з Білоруссю.

Раніше глава польського МВС Маріуш Камінський заявив, що у разі виникнення серйозних інцидентів на кордоні з Білоруссю Польща разом з країнами Балтії готова до серйозних кроків.

Зауважимо, Тільки за вересень цьогоріч було зафіксовано 195 спроб нелегального перетину польсько-білоруського кордону.

Міністерство оборони Польщі звернуло увагу громадськості на триваючі гібридні атаки на польсько-білоруський кордон з боку так званих мігрантів з азіатських країн.

«Напади на польський кордон, вчинені Білоруссю, мали на меті дестабілізувати ситуацію в Польщі та загрожувати безпеці поляків. Завдяки посиленій присутності Війська Польського на кордоні план Росії та Білорусі провалився», — підкреслили в міністерстві.

Польське військове відомство підкреслило, що солдати Польської Армії вже протягом двох років беруть участь у підтримці Прикордонної служби та поліції у відбитті гібридних атак на кордон.

«Вони ефективно зупиняють тиск іммігрантів і запобігають їхньому безконтрольному в’їзду до Польщі. Польські солдати не тільки допомагають охороняти наш східний кордон, але їхня присутність також покликана стримувати потенційного агресора», — підкреслює міністерство.

Провокації на польсько-білоруському кордоні, подібні дії білорусів безпосередньо пов’язані з війною, яку Росія оголосила проти України, і це робиться для того, щоб створити новий осередок дестабілізації на кордоні.

Так вважає кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський

«Подібні навали відбуваються періодично. Нещодавно кордон Білорусі хотіли перетнути 34 людини. Це продовжиться, поки триватиме вторгнення Росії на території України», — вважає експерт.

Він переконаний, що провокації почалися ще тоді, коли Росія лише нагнітала ситуацію та планувала напад, тобто ще з 2021 року. Подібні дії слугували своєрідним відволікаючим фактором.

«Тому їхня мета — і далі відволікати Республіку Польщу від ситуації в Україні, від допомоги тощо», — резюмував Желіховський.

До того ж, уже є інформація, що Польща будуватиме нові загородження в тих місцях, де це було проблематично, наприклад на річках або болотах, щоб не допустити проникнення і більш негативних наслідків у цій ситуації.

Провокації з білоруськими «мігрантами» періодично відбуваються ще з 2021 року. Попри додаткові заходи безпеки, організовані польськими прикордонними та правоохоронними службами, часто ситуація загострюється. Агресивні молодики, які видають себе за мігрантів-нелегалів, не тільки нищать бар’єри на кордоні між країнами, а й здійснюють напади на службові автомобілі, автомобілі прикордонної служби Польщі тощо.

Польща і Литва вже давно вбачають загрозу у  так званих мігрантах, посилюють заходи безпеки, однак поки що кордони мінувати не планують. Причина — політика гуманності поки що заважає цьому рішенню, підкреслюють в Дуди.