Командувач ООС Олександр Сирський повідомив, що ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил на Донбасі залишається контрольованою, але окупанти активізувалися на південному напрямку.

Про це повідомив командувач ООС  в інтерв’ю Армія.ФМ.

Сирський повідомив, що "ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою”.

“Поряд з цим характеризується продовженням обстрілів з боку противника наших позицій, в тому числі із застосуванням забороненої зброї. Це відмічається фактично на всіх ділянках. Найперше, у Сіверськодонецьку та на Маріупольському напрямку”, – додав він.

У відповідь на питання журналіста, чому південний напрямок – це найгарячіша точка, відповів: “По-перше, це пов’язано з тим, що мала відстань. По-друге, відстань до державного кордону РФ невелика. Ворог постійно приділяє особливу увагу саме цьому напрямку. Крім того, в районі Водяного постійно були проблеми від противника, адже вони мали там достатньо сильну позицію. Буквально місяць тому ця позиція була ними залишена. Після проведення перевірки й розмінування її зайняли наші підрозділи. Що додало тактичної переваги над ворогом, саме на цій ділянці. Тому противник відчуває небезпеку для себе і намагається її компенсувати за рахунок посилення вогневого впливу на наші підрозділи".

За його словами, південний напрямок є найбільш напруженим і вимагає від військових постійної бойової готовності і адекватного реагування у відповідь.

"Ворог також на цьому напрямку несе великі втрати, тому, можливо, він намагається підтримати свій морально-психологічний стан підвищенням рівня пострілів по наших позиціях", – зазначив він.

Cирський також прокоментував заборону використання зброї військовими.

"Кожен командир має право приймати рішення для збереження життя військовослужбовців, цивільного населення, а також при виникненні загрози втрати території. Командир визначає сам вид зброї, ступінь реагування. Тому всі розмови про те, що ми не маємо права застосовувати зброю у відповідь – не відповідають дійсності", – сказав він.

Командувач ООС запевнив, що українські військові готові дати відсіч у будь-яких умовах обстановки — і вдень, і вночі.