Росія прагне встановити тривали контроль над Херсоном, щоб підтримувати звідти свої вторгнення та підвищити безпеку свого контролю над Кримом.

Про це йдеться в розвідувальному огляді Міноборони Британії в неділю.

Відзначається, що після захоплення Херсона на початку березня Росія прагнула узаконити свій контроль над містом та прилеглими територіями, встановивши проросійську адміністрацію.

Нещодавні заяви цієї адміністрації включають оголошення повернення під український контроль “неможливим” та оголошення про чотиримісячний перехід з української гривні на російський рубль, а від сьогодні у Херсоні використовуватиметься російський рубль.

“Після захоплення південного Херсона на початку березня Росія намагалася легітимізувати свій контроль над містом та прилеглими територіями шляхом встановлення проросійської адміністрації. Нещодавні заяви цієї адміністрації включають оголошення повернення під контроль України “неможливим” та оголошення про чотиримісячний перехід валюти з української гривні на російський рубль. Від сьогодні в Херсоні мають використовувати російський рубль”, – кажуть британські розвідники.

Як припускають розвідники, мета тривалої окупації Херсона може пояснюватися, зокрема, просуванню військ на північ і захід і контролю Росією над незаконно анексованим українським Кримом.

“Ці заяви, ймовірно, свідчать про намір Росії зробити сильний політичний та економічний вплив у Херсоні у довгостроковій перспективі”, – йдеться у щоденній доповіді розвідки.

Як повідомив Генштаб ЗСУ в неділю, Росія веде бойові дії з метою виходу на адміністративні межі Херсонської області та створення сприятливих умов для наступу на міста Миколаїв і Кривий Ріг.

Нагадаємо, раніше російські окупанти встановили пам’ятник Леніну у Новій Каховці. Про це повідомив віцепрем’єр Михайло Федоров у Telegram.

“Поки Україна перша у світі запускає електронні паспорти, орки відновлюють пам’ятник Леніну у тимчасово окупованій Новій Каховці. Тримайтеся, дорогі, коли ці дикуни заберуться з території нашої країни – буде ленінопад 2.0”, – написав він.