Наразі велика увага прикута до Запорізького напрямку, де ЗСУ пішли в контрнаступ, але аналітики стверджують, що Росія накопичила велику кількість своїх військових та техніки на Куп’янському напрямку.
У військового експерта Олександра Коваленка в ефірі 1+1 запитали, чи може Росія розіграти таку гру: спробувати піти в наступ на Куп’янському напрямку, щоб відтягнути наші сили з півдня.
“Так, я це навіть називаю імітацією великого наступу. Чому саме так? Фактично після того, як росіяни втекли з Харківської області, вони розмістилися по лінії Кремінна-Сватове-Троїцьке. Тобто по трасі, це головна логістична артерія, яка забезпечує цю групу військ. Перебуваючи там, окупанти планували до 24 лютого 2023 року розпочати великий наступ у напрямку Кремінна-Лиман, Сватівсько-Куп’янський напрямок і т.д., вийти фактично до лівого берега річки Оскіл”, – пояснює експерт.
Та, продовжив він, попри всі плани, у загарбників нічого не вийшло. Зараз у росіян на Луганщині, каже Коваленко, найбільш підготовлена група, найбільш насичена за кількістю техніки, особового складу.
“Але, з іншого боку, у них (окупантів, – ред.) там приблизно 50 тисяч особового складу, у батальйонно-тактичних групах, це десь приблизно 62-63. У них 650 одиниць бойових броньованих машин, у той час, як така кількість військ повинна мати для повноцінного свого функціоналу в наступі понад 1800 ББМ. Повний некомплект!” – підсумовує військовий експерт.
Тобто загарбники можуть наступати, але не можуть такою комплектацією захопити велику територію, велике місто.
Російська оборона на південному фронті, попри збудовані лінії захисту, є крихкою. За вдалої роботи артилерії на цьому напрямку Збройним силам України знадобиться декілька місяців, щоб її проломити.
Про це в ефірі телеканала “Еспресо” заявив директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець. Він уточнив, що за різними оцінками, на це може піти від двох до чотирьох місяців.
“Коли ми дивимося на південний фронт, то я думаю, що зараз все одно оборона противника крихка. Зараз ми бачимо, що всі тактичні та оперативні резерви противником задіяні на південному фронті. Можливість знайти нові резерви достатньо обмежена. І тепер лише питання у часі щодо перемалювання цих ліній оборони за рахунок артилерії. Цей процес може зайняти від двох до чотирьох місяці за різними оцінками”, – сказав він.
За його словами, за місяць контрнаступу Сили оборони не тільки мали тактичні успіхи, а й отримали розуміння щодо стійкості чи нестійкості російської оборони, після чого зробили відповідні висновки.
“Ставка зараз буде зроблена на артилерію, і саме це визначить майбутнє російської оборони. Саме використання касетних боєприпасів суттєво допоможе її проламуванню. А далі побачимо, наскільки російські підрозділи спроможні дійсно витримати тиск української армії”, – сказав він.
Українські оборонці за тиждень завдали понад 70 ударів по районах зосередження особового складу росіян та 11 складах боєприпасів ворога.
Впродовж минулого тижня українські захисники та захисниці на півдні та сході звільнили ще понад 14 квадратних кілометрів територій. Як повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр, протягом минулого тижня противник завдав по Україні 39 ракетних та 334 авіаційних ударів.
За її словами, цього тижня на східному фронті звільнена площа становить 24 квадратних кілометри, з яких 4 – звільнені минулого тижня. “На східному напрямку за минулий тиждень зафіксовано збільшення кількості обстрілів до 7 тис. 184. Противник використав по нас 343 тис. 402 артилерійських та реактивних снарядів”, – розповіла Маляр.