Російські наступальні операції в Донецькій області посиляться в найближчі тижні, оскільки туди прибудуть додаткові мобілізовані військові, а також сили, виведені із західної частини Херсонської області.
Як йдеться у свіжій доповіді аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), українські сили в цьому районі опиняться під сильним тиском, і Києву, швидше за все, доведеться перенаправляти війська для захисту від цих відновлених російських наступальних операцій.
На думку аналітиків, росіяни навряд чи досягнуть значних успіхів в оперативному плані, незважаючи на їхні зусилля, хоча з часом вони можуть захопити Бахмут ціною величезних втрат.
В доповіді зазначається, що російські мобілізовані військовослужбовці показали себе недостатньо підготовленими, погано оснащеними і дуже неохоче воюють.
Вони не прибувають згуртованими підрозділами, а скоріше направляються в основному як індивідуальні або невеликі підрозділи для заміни частин, які воювали без відпочинку протягом дев’яти місяців, зазнали руйнівних втрат в людях і техніці, і самі значною мірою деморалізовані.
Російські сили, що діють в Донецькій області, включають частини регулярних Збройних сил Росії, мобілізованих військовослужбовців, бійців приватної військової компанії “Вагнера”, формування БАРС (російського добровольчого резерву), бойовиків “Д/ЛНР”, солдатів чеченських підрозділів Рамзана Кадирова та добровольчих батальйонів. Цей химерний конгломерат бойових сил матиме значно меншу ефективну бойову міць, ніж угруповання регулярних частин аналогічної чисельності.
Аналітики ISW підкреслили, що вкрай малоймовірно, що Суровікіну вдасться перетворити його на силу, здатну вести широкомасштабну наступальну механізовану маневрену війну, особливо з огляду на те, що він навіть не витрачає (або йому не дозволяють витрачати) час на створення узгодженого ударного угруповання перед тим, як кидати його в атаку.
“Це дивне поєднання сил, ймовірно, досягне певних успіхів завдяки чисельній перевазі, але українські захисники, ймовірно, підкріплені, скоріш за все, змусять його зупинитися протягом наступних кількох місяців неподалік від вихідних позицій”, – вважають аналітики ISW.
Україна також, ймовірно, поверне бойову потужність із західного Херсона і передислокує її в інші райони для проведення як оборонних, так і контрнаступальних операцій. ЗСУ можуть спробувати переслідувати росіян через Дніпро в різних точках, але навряд чи зроблять це, оскільки логістика підтримки українського угруповання на східному березі є дуже складною. Тому ЗСУ, швидше за все, закріплять свій контроль над західним берегом, залишать там достатньо сил, щоб стримати будь-яку спробу росіян знову перетнути річку, і перерозподілять сили на інші напрямки.
Російський наступ у Донецькій області, ймовірно, вимагатиме від ЗСУ перенаправити частину сил на оборону в цій області, але ЗСУ, вірогідно, спрямують принаймні частину відновленої бойової потужності або на посилення свого поточного контрнаступу в Луганській області, або на відкриття нового контрнаступу в іншому місці.
Не дарма президент України, верховний головнокомандувач ЗСУ Володимир Зеленський каже, що зараз на східному фасі російсько-українського фронту фактично пекло. Дуже важкі бої. Тому в будь-якому разі недооцінювати військовий потенціал російського угруповання, яке бере участь у так званій “спеціальній військовій операції”, не варто, але й сумніватися в бойових можливостях української армії також не варто. Бо і бойовий досвід, і військово-технічне забезпечення наших сил, і готовність до бойових дій у зимових умовах, у нас із цим усе добре. Нам більше боєприпасів побільше, усе йтиме в межах контрнаступу набагато жвавіше і динамічніше.