російські окупанти намагаються проводити атаки на п’ятьох напрямках фронту та протиснути нашу оборону
Про це розповів директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець в етері одного з каналів
“Є певні зміни в зоні Бахмута. Противник з півночі Бахмута почав рухатися по трасі, яка веде до Слов’янська та Краматорська. Ситуація поки що не критична. Але ворог намагається використовувати будь-які можливості, щоб захопити більше українських територій. Цей рух на Слов’янськ та Краматорськ теоретично має потім розгорнутися для того, щоб спробувати оточити наше угруповання, яке зараз захищає Сіверськ. Це припущення, але побачимо, чи вистачить у противника сил”, – підкреслив Згурець.
Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express також додав, що противник намагається реалізувати стратегію щодо оточення Авдіївки.
“На Авдіївському напрямку тривалий час ведуться бойові дії. Вже дев’ять років ЗСУ стримують просування ворога біля Авдіївки, яку ворог намагається оточити. Також Вугледар є одним із пріоритетних напрямків ворога.Там й далі точитимуться наступальні бойові дії противника. Але там система оборони ЗСУ побудована таким чином, що є відкриті ділянки, де ворогу важко просуватися. На інших напрямках ситуація не змінюється, хоча вона є достатньо гарячою”, – зауважив Згурець.
Додамо: напередодні кілька західних ЗМІ почали поширювати інформацію нібито у Вашингтоні та Києві різні думки щодо доцільності оборони Бахмута. Втім, найімовірніше, це чергова ІПСО ворога, адже місто є стратегічно важливим.
Так, росіяни витрачають величезні кошти по подібні вкиди різних медіа. Про це в етері розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ та льотчик-інструктор Роман Світан.
Загарбники прагнуть “розкачати” ситуацію, причому навіть не в Україні, а у світі. У такий спосіб змусити партнерів сумніватися у наших здібностях, можливостях та правильності прийняття рішень.
Тож треба й надалі утримувати єдиний фронт проти інформаційних війн Росії. Адже вона вже десятиріччями займається різними інформаційно-психологічними спецопераціями.
“Тримаємо стрій, не прогинаємося. А партнери точно допоможуть нам”, – підкреслив військовий експерт.
Світан наголосив, що Бахмут є “цеглинкою” в обороні на Донбасі. Він тримає лінію фронту від Авдіївки до Сіверська та Білогорівки. Відхід від міста може обвалити наш фронт і тоді українським захисникам доведеться переходити на іншу лінію, тобто відходити та підійматися на висоти.
Водночас це може відкрити для росіян можливість подальшого виходу на Костянтинівку, Дружківку, Часів Яр, а далі – Слов’янськ і Краматорськ. Полковник ЗСУ підкреслив, що Бахмут є одним зі “стовпів” фронту, тому Україна утримуватиме його, скільки зможе.
Утім, якщо буде необхідність відходу, то наші воїни відійдуть в район Часового Яру. Але це призведе до погіршення нашого становища і надасть загарбникам певної тактичної переваги. Отже, рішення нашого командування залишатися в Бахмуті та створити з міста “чорну діру”, в яку провалюються росіяни та зникають – є правильним.
Ба більше, росіяни самі потрапили у цей “інформаційний капкан”. Їм не має куди подітися – доводиться заходити у Бахмут і вони потрапляють під вогонь ССО, які навчені працювати в міських умовах,
– зазначив військовий експерт.
Він пояснив, що будь-яка армія, що наступає в умовах міста опиняється у невигідному становищі. Адже в таких умовах оборонятися значно легше й ті, хто наступають зазнають величезних втрат. Так, в районі Бахмута окупанти щодоби втрачають близько одного батальйону живої сили.
Відтак, якщо є плацдарм на якому щодоби можна нищити близько батальйону російських військових за добу, то його вигідно утримувати.
“З огляду на ці 2 військових моменти, де з одного боку не можна відходити, бо це “цеглинка” в нашій обороні на лінії фронту, а з іншого – плацдарм для знищення росіян, однозначно правильним було рішення його утримувати”, – підсумував полковник ЗСУ.