На думку глави комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайла Радуцького, локдаун з 8 січня по 24 січня допоможе розвантажити медичну систему країни і підготуватися до нових викликів, наприклад він називає новий (британський) штам коронавірусу.
Таку думку Михайло Радуцький висловив на своїй сторінці в Фейсбуці.
Він зазначив, що кількість нових підтверджених випадків коронавірусу зменшується не тільки в Україні, але і в багатьох країнах Євросоюзу. Найгірша ситуація зараз у Великобританії, де поширюється новий штам Covid-19. Станом на 4 січня там інфікувалися 58 700 хворих на добу, що стало абсолютним антирекордом.
Радуцький додав, що незважаючи на заявлене раніше країнами ЄС послаблення карантину в січні, зараз багато його планують продовжити.
“У Німеччині локдаун повинен був закінчитися 10 січня. Влада планує продовжити жорсткий карантин на 2-3 тижні. У Франції та Іспанії посилили обмеження в регіонах, де велика кількість госпіталізованих пацієнтів. У Великобританії з 4 січня ввели локдаун: виходити з дому дозволено не більше, ніж на годину на добу: для фізичних вправ, покупки продуктів харчування і товарів першої необхідності. Всі розуміють – треба протриматися ще 2-3 місяці до кінця холодного сезону. Адже вакцинація не дасть швидких результатів. у Німеччині поки вакцинували тільки 150 000 осіб, у Франції – близько 100 000. За оптимістичним сценарієм, до кінця зими щеплення від коронавірусної хвороби зроблять 10% населення цих країн. Позитивний ефект від вакцинації ми відчуємо, мабуть, ближче до наступного сезону грипу та ГРВІ – тобто восени “, – пише він.
На питання, як далі діяти Україні в ситуації, що склалася, Радуцький відповідає, що святкувати перемогу над вірусом ще занадто рано. Тому під час локдауну медична сфера повинна трохи перевести дух, щоб зібратися з новими силами для боротьби, в тому числі і новим штамом коронавірусу, який заразніше і агресивніше.
“У той же час, можливо, варто прислухатися до пропозицій бізнес спільноти та відрегулювати деякі питання обмеження на продаж товарів при локдауні. Немає причин створювати для підприємців і споживачів складності і обмеження, які не впливають на епідеміологічну ситуацію”, – додав він.