“Мене зараз хвилюють не розбірки довкола “справи Порошенка”, а тривожна пауза, що виникла після інтенсивних переговорів США та НАТО з Росією”, – висловився Володимир Фесенко на своїй сторінці у фейсбуці.
За його словами, Путін очікувано отримав жорстке “Ні” у відповідь на свої ультиматуми та хамські “хотілки”. Але якщо він і далі продовжуватиме “психічний” тиск на Захід та Україну, лякаючи війною проти України, тоді є реальний ризик військової авантюри.
“Тобто, від віртуального залякування він може перейти до реальних військових дій, або за сценарієм 2008 року (як у війні проти Грузії), або вже у знайомому для нас форматі гібридної війни, але в загостреному та гарячому варіанті (як у 2014 році та в початку 2015 року)”, – наголосив Фесенко.
Нас можуть примушувати до “мінського світу” на своїх умовах, а Захід – до геополітичних поступок. Але повторення 2014 року (у вигляді “компромісу” на російських умовах) не буде ні з боку України, ні з боку Заходу.
Навіщо повторювати допущені тоді помилки? Швидше, розкол із Росією, що виник у 2014 році, лише поглибиться.
“Дуже хочеться сподіватися, що у Кремлі вистачить розуму не піти на військові авантюри”, – додав Фесенко.
Зауважимо, над Україною, як і раніше, нависає загроза російського вторгнення. На переговорах у Женеві не вдалося домовитися про щось істотне, а російські війська продовжують накопичуватися біля українських кордонів. Західні експерти розповіли про сценарії можливого російського вторгнення в Україну.
Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.
Зараз біля українського кордону зосереджено 60-100 тисяч російських військових. Їх кількість може бути різко збільшена до 175 тисяч. У США стверджують, що вже в січні Росія може напасти на Україну – як тільки вдарять сильні морози.
Як сказав американський конгресмен Майкл Маккол, Росія хоче повернути собі втрачену “радянську імперію”. На його думку, США докладає недостатньо зусиль, аби зупинити ескалацію.
З такою думкою представник Республіканської партії у комітеті із закордонних справ Палати представників виступив в інтерв’ю.
За словами політика, якщо Росія і має намір напасти на Україну, то цей час може бути саме зараз.
Маккол підтвердив, що те, що відбувається зараз, можна назвати “холодною війною” між Росією та США.
“Я так думаю, тому що, на мою думку, президент Росії Володимир Путін знову відчув тут запах слабкості”, – сказав конгресмен.
Намір Кремля, наголосив республіканець, цілком зрозумілий – “відновити славу колишньої радянської імперії”. У ситуації, яка склалась, додав Маккол, Вашингтон докладає замало зусиль задля зупинки ескалації, передає 24 канал.
“Я бачу якусь жорстку риторику, але не багато дій. Ви повинні викласти на стіл карти – на зразок санкцій, вам треба говорити про продаж ще озброєнь, продаж озброєнь Україні”, – пояснив свою думку Маккол.
Раніше у Білому дому проаналізували можливість вторгнення Росії в Україну. Напад, вважають в адміністрації Байдена, можуть прикрити спробою держперевороту.
Там не виключають, що як привід для нового вторгнення Кремль обере спробу перевороту.
З такою заявою вситупив Джейк Салліван, радник американського президента з національної безпеки 13 січня на брифінгу у Білому домі.
Салліван переконаний, що Росія, якщо захоче, знайде надуманий привід для нового нападу на Україну. Мовиться, зокрема, про диверсію, саботаж та інформаційні операції. За його словами, американська розвідка наразі обробляє інформацію щодо дій Кремля.
Радник Байдена уточнив, що Москва може сфабрикувати привід для вторгнення. Держава-агресорка може цинічно й необґрунтовано звинуватити Україну у підготовці нападу на російські сили Донбасі. “Ми вже бачили це у 2014 році”, – зазначив він.