Росіяни намагаються захопити Бахмут, у Міноборони розповіли, що у окупантів стоїть завдання “взяти” місто до кінця жовтня. Бахмут зазнає ударів зі всіх можливих калібрів, а обстріли не вщухають.
Про це 24 каналу розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко. Він також зазначив, що росіяни вже понад 4 місяці намагаються просунутись у районі Бахмута, окупанти не змогли взяти під контроль Піски – тому знищили його, такого населеного пункту більше не існує.
На цьому напрямку, окупанти змогли накопичити чимало свого ресурсу там, разом із регулярними військами ворога, поблизу Бахмута воює також і ПВК “Вагнер”.
СКІЛЬКИ ОКУПАНТІВ ЗОСЕРЕДЖЕНІ ДОВКОЛА БАХМУТА
“Щодо кількості – так, у них там є ресурс, також вони можуть використовувати тактику “вогневого валу”, без якого росіяни не можуть проводити наступальні дії”, – каже Коваленко.
За його словами, цікавим є інший факт – вони це все роблять уже понад 4 місяці. Штурмові дії із захоплення Бахмута почалися ще влітку, але результату немає.
“Таку напружену обстановку, я вже спостерігаю з першого дня наступу окупантів на Бахмутському напрямку. Ба більше, ми згадали про “вогневий вал”, але росіяни використовують масовані удари артилерією саме по місту, – зазначає фахівець.
На думку Олександра Коваленка, масовані обстріли Бахмута – не вирішують жодної військової задачі і це не є військовим елементом, аби зменшити оборонні можливості ЗСУ. Крім того, міжнародні аналітики припускають, що ближче до холодних місяців наземні бойові дії таки збавлять оберти. І саме тому слід очікувати на активність упродовж наступних тижнів. На думку оглядачів, вони “будуть життєво важливими”.
Старший консультант Програми Росії та Євразії Chatham House Кейр Джайлз зауважив, що це вже “третя, четверта, можливо, п’ята різні війни, яку ми спостерігаємо”. Він також нагадав про вплив вибухів на Кримському мосту. Хоч Росія і завдала відразу після цього масований ракетний удар по Україні, це аж ніяк не зламало міць ЗСУ. Ба більше, поки росіяни ходили стурбовані тим, що сталося, наші військові отримали черговий стратегічний поштовх.
Аналітики все ж припускають, що ближче до холодних місяців наземні бойові дії таки збавлять оберти. І саме тому слід очікувати на активність упродовж наступних тижнів. На думку оглядачів, вони “будуть життєво важливими”.
“Те, що здавалося віддаленою перспективою для чогось, що можна було б переконливо описати як перемогу України, тепер набагато правдоподібніше, – підкреслив Джайлз.
Старший науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень і автор книги “Шлях Росії до війни з Україною” Самір Пурі поділився своїм припущенням. На його думку, окупанти “грають у свисток”. Вони надіються, що на своїй лінії фронту зможуть уникнути колапсу до початку морозів.
Крім того, у Росії заявили, що займуться евакуацією мешканців окупованого Херсона. Сприятимуть її проведенню самі військові. А організовують її з тієї причини, що ЗСУ у цьому регіоні продовжують досягати неабияких успіхів. Аналітики зазначають, що успішний контрнаступ ЗСУ змінив імпульс війни. Ба більше, він змусив весь світ переглянути ставлення до України. Мовляв, якщо раніше прогнозували, що наше військо лише оборонятиметься, то зараз усі бачать, що воно наступає.
Колишній командувач Сухопутних військ США на Європейському континенті Бен Ходжес наголосив, що росіянам узимку буде значно важче воювати. Відповідна думка ґрунтується як на жалюгідному забезпеченні ворога, так і на підтримці ЗСУ. За словами Ходжеса, наших захисників підтримує кожен українець. Натомість ворога Росія не може забезпечити навіть елементарним.