Російський політик Олексій Навальний повністю прийшов до тями після того, як його вивели з медичної коми в берлінській клініці «Шаріте».

Про це повідомляють The Insider, Bellingcat і Der Spiegel.

За даними видань, стан здоров’я опозиціонера «кращий, ніж можна було б очікувати в такій ситуації». Навальному навіть вдалося згадати події, що передували його отруєнню, пише The Insider.

На думку лікарів, психічно Навальний вже відновився майже повністю, а фізично йому вдасться відновитися на 90% (відновлення Сергія Скрипаля та Омеляна Гебрева проходило набагато важче і довше, пише The Insider). Лікарі вважають, що Навальний вижив тільки завдяки тому, що пілоти швидко посадили літак в Омську, а також тому, що атропін він отримав ще в аеропорту.

Лікарі дозволили допускати до Навального відвідувачів (раніше його могли відвідувати тільки самі лікарі і дружина). Але для зустрічі з політиком потрібно подолати три кордони охорони, пише The Insider з посиланням на джерело. Охорона госпіталю «Шаріте» була посилена після того, як стало ясно, що Навальний все пам’ятає, так як це робить його положення більш небезпечним.

За даними джерела The Insider, німецькі спецслужби готуються не лише до фізичних погроз Навальному, але і до «Дезінформаційного шторму», включаючи спроби дискредитувати клініку «Шаріте».