Президент Венеційської комісії Джанні Букіккіо розкритикував скандальне рішення Конституційного суду України, а також терміново звернувся до Верховної Ради із вимогою негайно вирішити цю проблему, опираючись на принципи Конституції та “чисту логіку”.
Саме таким чином впливовий політик відреагував на відкритий лист до нього від 14 українських організацій громадянського суспільства, у якому вони поскаржилися на те, що рішення КСУ несправедливе, необґрунтоване і прийняте суддями в конфлікті інтересів. Про це Джанні Букіккіо повідомив у Twitter.
Ukrainian Constitutional Court decision is “regrettable”; financial declarations system for public officials, including judges, must be kept. https://t.co/SyvUiFeBkS
— Gianni Buquicchio (@giannibuquicch1) December 10, 2020
Українські організації звернули увагу на те, що є вагомі докази того, що судді Конституційного суду, які ухвалили це рішення, діяли не в інтересах верховенства права і українського народу, а були маріонетками Кремля та деяких олігархів в рамках стратегії гібридної війни проти демократії України. Букіккіо наголосив, що “Венеційка” розділяє занепокоєння українських активістів з цього приводу.
“Венеційська комісія розділяє ваше спантеличення і критику рішення КСУ, і хоча вона нагадує, що рішення повинно бути виконане, вона закликає парламент України інтерпретувати його в світлі загальних принципів Конституції, міжнародних стандартів і чистої логіки”, — наголосив Джанні Букіккіо.
Окрім того, в своєму новому твіті він прокоментував терміновий висновок Венеціанської комісії щодо антикорупційного законодавства.
“Рішення Конституційного Суду України викликає жаль”, — зауважив політик, наголосивши, що система фінансових декларацій для українських державних службовців, включно із суддями, повинна бути збережена.
Як уже згадувалося раніше, нещодавно Верховна Рада підтримала новий законопроєкт, який відновлює відповідальність за неправдиве декларування.
Проте в Європейському Союзі вже встигли розкритикувати законопроєкт, оскільки, на переконання представників ЄС, він передбачає недостатнє покарання для чиновників. Позицію блоку з цього приводу озвучив посол Євросоюзу в Україні Матті Маасікас.
Нагадаємо, наприкінці листопада президент України Володимир Зеленський звернувся у Венеційську комісію з проханням надати висновок про стан антикорупційного законодавства після рішення КСУ від 27 жовтня.
Відповідний лист Зеленський відправив голові Венеціанської комісії Джанні Букіккіо. Перед тим глава держави мав розмову з головою Венеційської комісії щодо шляхів розв’язання кризи КСУ.
27 жовтня Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за декларування недостовірної інформації.
Так само суд скасував низку положень закону про запобігання корупції. Оприлюднивши це рішення 28 жовтня, КСУ пояснював, що антикорупційне законодавство створює передумови для неправомірного впливу на суд.