Приводом для введення військ РФ в Україну може стати дестабілізація всередині України, зокрема, спроба замінити політичну владу в країні, про це в ефірі «Свобода слова» на ICTV заявив міністр оборони України Олексій Резніков, відповідаючи на питання щодо можливих сценаріїв з боку РФ для введення військ на українську територію.

Найреалістичнішим сценарієм може бути будь-яка спроба дестабілізації всередині України. Тому що в Кремлі мають мрію, що їх тут будуть зустрічати з квітами на вулицях Києва чи Одеси, чи Дніпра, чи Львова. Насправді такого не відбудеться в разі повномасштабної відкритої агресії. Можливість захопити адміністративні будівлі, скористатись прорадянськи налаштованим населенням, як це відбулось у 2014 році, використовуючи «зелених чоловічків» вже неможливо… Спроба дестабілізації на наших вулицях, використовуючи так званих антивакцинаторів чи якихось незадоволених економічною політикою тощо і спроби замінити політичну владу в Україні, от такий сценарій я розглядаю як абсолютно ймовірний і нам треба до нього готуватись і не дати такої можливості, – зазначив Резніков.

Він нагадав, що в Україні силами безпеки та оборони, зокрема підрозділами Нацгвардії, Нацполіції та ДСНС відпрацьовуються різні сценарії можливої дестабілізації в державі.

Крім того, наступного тижня в Херсонській області відбудуться навчання зі звільнення умовно захоплених адміністративних будівель, що мало місце у 2014 році.

4 лютого у місті Прип’ять відбулися масштабні спільні тактико-спеціальні навчання підрозділів МВС України за участі керівників МВС, МОУ, НГУ, ДСНС, Нацполіції, послів іноземних держав та представників країн-партнерів.