Азербайджанська армія наступає у напрямку Агдеринського і Тертерського районів (частина цих територій контролюється невизнаною Нагірно-Карабахською Республікою). Між двома країнами Закавказзя – Вірменією і Азербайджаном – різке загострення на межі повноцінної війни. Напруженість виникла навколо Нагірного Карабаху, де війна тліє вже більше 30 років.
Про це повідомляє haqqin.az з посиланням на президента Азербайджану Ільхама Алієва та главу прес-служби Міноборони країни Вагіфа Даргяхли.
За словами Алієва, вранці 27 вересня збройні сили Вірменії, використовуючи різні види озброєнь і важку артилерію, в декількох напрямках піддали обстрілу населені пункти і військові позиції Азербайджану.
“У результаті ворожого вогню є втрати, поранені серед цивільного населення і військовослужбовців.
В даний час азербайджанська армія завдає ударів по військових позиціях ворога, і в результаті цих ударів виведено з ладу велику кількість військової техніки противника”.
Також повідомляється, що армія Азербайджану захопила 6 селищ взяла під контроль 6 населених пунктів Джебраїльського району в Нагірному Карабасі.
“В ході успішної військової операції підрозділи азербайджанської армії звільнили селища Гараханбейлі, Гервенд, селище Горадіз, Боюк Марджанли і Рюзгар”.
Тим часом Азербайджан відкрито підтримала Туреччина. Про це заявив в Twitter офіційний представник президента Туреччини Ібрагім Калин.
Калин написав, що це Вірменія напала на Азербайджан, цей меседж також транслюють по турецькому телебаченню.
“Вірменія порушила перемир’я, напавши на цивільні поселення і ще раз продемонструвавши, що виступає проти миру і стабільності”, – заявив представник Ердогана.
Сам президент Туреччини подзвонив президенту Азербайджану і заявив про повну підтримку.
У своїй спеціальній заяві МЗС Туреччини пообіцяв Азербайджану надати будь-яку військову підтримку, яка знадобиться. Дії Вірменії в Анкарі вважають провокацією і порушенням міжнародного права.
Спікер парламенту Туреччини Шентоп назвав Вірменію “терористичною державою”, загрозливим не тільки Азербайджану, але і “миру у всьому регіоні”.
Нагадаємо, вранці 27 вересня Азербайджан і Вірменія відновили бойові дії через Нагірний Карабах. Сторони звинувачують одне одного в ескалації конфлікту.
Уряд Вірменії оголосив військовий стан і загальну мобілізацію у зв’язку із загостренням збройного конфлікту з Азербайджаном.