Росія стягнула до кордону з Україною понад 265 тисяч своїх військових, з них 122 тисячі знаходяться на відстані 200 кілометрів.

Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов під час брифінгу «Дипломатія 30. Стратегія сильної держави».

«Ми розуміємо, що там відбувається. Передусім ми чітко знаємо кількість військових, які є з боку РФ. Ситуація там ніколи не була спокійною… Наразі ми бачимо, що 122 тисячі перебувають на (відстані — ред.) 200 кілометрів та 143 500 військових РФ — на відстані 400 кілометрів від нашого кордону», — повідомив Данілов.

За його словами, «якщо для західних партнерів ситуація на нашому східному фронті є новиною, то для України це щоденна робота».

Він також зауважив, що “ситуація там ніколи не була спокійною”.

“І президент країни, і весь сектор безпеки і оборони ситуацію тримає на контролі. Ще раз наголошую: ми розуміємо, що там відбувається, і у разі загострення ситуації, – це не може відбутися так миттєво, умовно кажучи, сьогодні, для цього треба готуватися, – ми все це ще відстежуємо”, – сказав секретар РНБО.

Секретар РНБО додав, що завдяки президентському законопроєкту про «Національний спротив» (він набуде чинності 1 січня 2022 року) у нашої країни з’являються додаткові ресурси щодо відсічі країні-агресору.

Нагадаємо, що видання Washington Post, посилаючись на заяви своїх анонімних джерел, написало, що Росія відновила нарощування військової сили на кордоні з Україною. Крім того, в соцмережах стали з’являтися відеоролики з ешелонами військової техніки, зокрема танками і ракетами, які перевозять в південні і західні регіони Росії. За даними видання, в США і Європі на це звернули увагу після завершення російсько-білоруських військових навчань “Захід-2021”.