Як стало відомо – спікер Верховної Ради Разумков і глава МВС Аваков не стали голосувати за санкції проти великих бізнесменів-олігархів Фукса і Фірташа, які, як стверджує РНБО – будували різні корупційні схеми й пов’язані з Росією, пише Євген Хурсін у Фейсбуці.

Під час засідання РНБО ці два державних діяча, як кажуть в тусовці, близькій до політики, по суті керувалися більш особистими інтересами й амбіціями.


Так, наприклад Разумков зайвий раз продемонстрував свою “незалежність” від Зеленського і владної команди в загальному.

Що логічно для політика, який зміцнює позиції для будівництва сольної кар’єри, але замілко для глави парламенту.
У Авакова ж – причина більш обґрунтована.

Як кажуть в колах старих харківських еліт – Фукс є його давнім бізнес-партнером, тому рука, так би мовити, здригнулася. Тим більше вони по суті єдиним фронтом борються за владу в Харкові й мають свого кандидата з високими шансами, а вибори там вже, як то кажуть, на носі.
Загалом то така позиція навряд-чи має що щось спільне з державними інтересами. Тут переважає особисте.

Аваков дуже довго вже міністр, а Разумков будує кар’єру як окремий політичний лідер.
Нагадаємо, Рада національної безпеки і оборони 18 липня вирішила ввести максимальний комплект санкцій проти бізнесменів Павла Фукса і Дмитра Фірташа.
За словами секретаря РНБО Олексія Данилова, мова йде про участь Фірташа в титановому бізнесі, зокрема, постачанні сировини, яке йде, за даними української розвідки й спецслужб, на військові підприємства Росії.
Фірташ був, серед іншого, прямим власником підприємства “Кримський титан”, розташованого в нині окупованому Криму та перереєстрованого за російським законодавством, до 2016 року. Компанія живе і за українськими законами – користується пільгами кримської “вільної економічної зони”, яку ввели з початку окупації. За повідомленнями, зараз підприємство зареєстроване на бізнес-оточення Фірташа.
Бізнесмен Павло Фукс назвав введені РНБО 18 червня санкції помстою секретаря відомства Олексія Данилова та збирається подати на нього в суд, а також на рішення щодо санкцій.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.