Вітчизняні енергетичні компанії зможуть отримати право позбавляти українців землі, повідомляє  Корупція Інфо

Популярне: ТЕРМІНОВА ЗАЯВА ПОСЛА ЄС про певних українських політиків розбурхала увесь світ, таких подробиць ніхто не очікував!!!

 

У Верховній Раді з'явився законопроект №6255, передбачає внесення відповідних змін у земельний кодекс.
Він, зокрема, передбачає:

У разі оформлення прав на земельний сервітут (обмежене користування) для розміщення на ділянці міждержавної або магістральної електромережі, енергетикам відходить вся спеціальна зона поблизу об'єкта;
сервітут на землю під енергетичні об'єкти може встановлюватися за рішенням суду у випадках, навіть якщо власник земельної ділянки проти;
розмір оплати за встановлення земельного сервітуту для будівництва та експлуатації електромережі та спеціальної зони будуть вираховувати за формулою: різниця між ринковою вартістю землі до і після встановлення сервітуту, і визначатися після проведення експертної грошової оцінки;
земельний сервітут зберігається за ділянкою та у разі переходу енергетичного об'єкта іншому власнику

У пояснювальній записці до законопроекту говориться, що при будівництві енергетичних об'єктів завжди дуже проблематично вирішити земельні питання. Особливо якщо справа стосується магістральних електромереж, які відрізняються великою довжиною і проходять по території кількох областей. Це змушує енергетиків оформляти права на велику кількість ділянок, частина яких вже перебуває у власності або користуванні пересічних громадян і компаній.

При цьому зараз такі ділянки у власників викуповують. Але, як зазначається в пояснювальній записці, часто викуп всієї землі необов'язковий.

«Скажімо, опори ліній електропередач займають не так багато місця і земля може і далі використовуватися за призначенням, наприклад, для сільського чи лісового господарства. «У цьому випадку доцільніше встановлювати платний сервітут», — вважають автори законопроекту.

Варто зазначити, що документ подали в Раду відомі аграрні лобісти Олег Кулініч («Відродження») та Іван Мірошниченко («Самопоміч»). І селянам нові норми дійсно можуть бути вигідними, адже та ж опора електропередач в загальному-то не завадить їм і далі збирати урожай, а в якості додаткового бонусу вони ще й отримають гроші від енергетиків.

Але ось вигоди інших категорій землевласників менш очевидні. Скажімо, жити під лініями електропередач, навіть за гроші, мало кому сподобається.

Що стосується плати, то зараз вона визначається у договірному порядку. Але, як вважають автори, претенденти на ділянки часто намагаються збити ціну. А якщо буде спільна для всіх формула, питання торгу зніметься автоматично

Якщо ж землевласник не хоче пускати на свою територію ні за які гроші, його до цього повинен змусити суд, так як будівництво енергетичних об'єктів вигідно всьому суспільству.