Прискорена цифровізація нашої армії – абсолютний пріоритет, розпочинає свій допис у Facebook народна депутатка від «Слуги народу» Ірина Верещук.
Погані новини. Ми настільки відсталі в цифровізації армії, що навіть не до кінця усвідомлюємо рівень своєї дрімучості. І проблема не тільки в недостатньому фінансуванні. Тут головна проблема – застаріла ментальність частини керівників.
Багато в армії не хоче або не може прийняти реалії. У війнах уже недалекого майбутнього армія без “цифри” приречена. Військові інформаційні технології стають одним з основних факторів переваги над супротивником (перш за все, за рахунок швидкості та якості у прийнятті рішень).
Замість того, щоб проводити прискорену цифровізацію армії, дехто у військовому менеджменті займаються якимись дрібними інтригами та чварами навколо підрядників, бюджетів, бюрократичною тяганиною і таке інше.
Скажу просто: відставання армії в цифровізації є прямою загрозою національній безпеці.
Хорошою новиною є те, що класних IT-мізків у нас в Україні достатньо. Так, прискорена цифровізація потребує великих інвестицій. Але такі суми нам посильні.
Просто керівництво Міноборони і ЗСУ має розглядати прискорену (саме прискорену) цифровізацію армії як абсолютний пріоритет. Берімо і робімо!
Як повідомлялося, 26 березня, збройні формування Російської Федерації вкотре порушили режим припинення вогню та здійснили прицільний обстріл позицій українських захисників із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 82 мм, станкових автоматичних гранатометів і великокаліберних кулеметів неподалік населеного пункту Шуми в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ”.
Внаслідок обстрілу четверо військовослужбовців зі складу Об’єднаних сил загинули, двоє отримали поранення.
На обстріл російсько-окупаційних військ українські захисники відкрили вогонь у відповідь. Перший заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко пропонує, щоб Верховна Рада звернулася до ООН та країн світу у зв’язку з загибеллю українських військових.
Варто зазначити, що двох поранених біля населеного пункту Шуми військовослужбовців доставили до шпиталю в Харкові, їхній стан медики називають тяжким і середньої тяжкості.
Про це повідомив начальник регіонального відділу інформагентства Міноборони ArmiaInform в Харківській області Віталій Саранцев.
“До приймального відділення Військово-медичного клінічного центру Північного регіону було доставлено двох військовослужбовців у середньому та важкому стані. Обидва пацієнти мають осколкові та кульові поранення”, – повідомив Саранцев.
За його інформацією зі шпиталю, військовослужбовцям додатково проведено обстеження на комп’ютерному томографі, наразі визначене подальше лікування. Обом пораненим була надана вчасна та якісна медична допомога ще до етапу евакуації з району ООС. У Харкові їм надається уся необхідна кваліфікована допомога.