Нещодавно екс-прем’єр Міністр України Арсеній Яценюк потрапив у гучний скандал. На своїй сторінці у Фейсбук він звинуватив чинну українську владу у тому, що вона нібито допустила “звільнення” Медведчука.

У своєму пості у Фейсбук Яценюк зазначив наступне:

Медведчук, якого звинуватили у державній зраді, – на свободі.
Сьогодні оголошене відповідне судове рішення.

Санкції, накладені на його активи, – як мертвому припадки.
Що це? Непрофесійність правоохоронців чи велика політична змова з Путіним?

«Ми звільняємо вашого кума, а ви, як старший брат, погодитесь на «Нормандію», дасте електрику і вугілля. А ми вам ще за це будемо платити».

Чи, може, метою було не покарати кума Путіна, а звичайне шоу від влади для підтримки власних рейтингів, які стрімко падають?, – резюмує Яценюк.

У цьому контексті показовою є відповідь політичного експерта Володимира Фесенка. На своїй сторінці у фейсбук він відповів екс-прем’єру і вказав низку цікавих фактів. Далі в оригіналі:

Дуже показова дискусія розгорнулася навколо різкої заяви Арсенія Яценюка щодо рішення Печерського суду по Медведчуку. Хоча насправді все це краще назвати якимось іншим терміном, не зовсім політкоректним.

Арсеній Петрович вирішив хайпанути на цьому рішенні славнозвісного Печерського суду, почав волати на всю країну про зраду, що, мовляв, Медведчука звільняють, справу закривають, і таке інше. Але, мабуть, як професійний юрист він трохи декваліфікувався, або політичні інстинкти та інтереси спонсора забивають всі колишні професійні якості.

Насправді, Медведчук залишається під домашнім арештом. Саме для цього, як я розумію, проти Медведчука нещодавно відкрили нову справу. Так що даремно волав Арсеній Петрович. Питань до правоохоронної системи, наших судів, і взагалі до нашого законодавства по справі Медведчука дійсно багато. Зокрема, чому по справах про державну справу нема особливого режиму по термінах слідства і по запобіжному заходу?

Але є питання і до Арсенія Петровича. Чому він так само не волав на всю країну і не звинувачував тодішнього Президента у зраді, коли зарубали вугільний контракт з ПАР, і державне керівництво пішло на злочинну оборудку з проросійськими бойовиками? Чому нікого не звинувачував по Медведчуку, коли того офіційно включили до української делегації на переговорах у Мінську? Чому він тоді засунув весь свій патріотизм, всю свою хоробрість в одне місце і мовчав як риба?

Не став мовчати і політолог Андрій Золотарьов, який вирішив нагадати Яценюку про його провали та закликав зізнатись у власних провалах. Передаємо його слова в оригіналі:

Коли Яценюк починає шукати чергову «зраду» у нюансах кількох кримінальних справ, за якими фігурує Медведчук, це дуже безглуздо для Арсенія Петровича. За великим рахунком, йому самому давно час вивчити Кримінальний процесуальний кодекс.

Скільки вкрали на так званій стіні Яценюка? Хто із однокашників Яценюка у «Народному фронті» заробляв на контрабанді? Кому Яценюк допомагав отримувати гроші у свої банки, поки вплинув на такі рішення? Які олігархи завдячують Яценюку настільки, що досі платять йому медійну підтримку?

Об’єктивні відповіді на ці питання думаю привели б екс-прем’єра необхідності вивчити нюанси тюремного побуту та кримінальний процес.

Щоб не помилятися з оцінками хоч би вже у своїх справах. А щодо Медведчука, то він залишається під домашнім арештом. Фактична сторона виглядає саме так.

Не змовчали також і в Офісі Президента. Радник Андрія Єрмака Михайло Подоляк заявив, що це фейк.

За словами заступника голови Офісу Президента Михайла Подоляка, зараз ніхто не має наміру просто змиритися з “дивною діяльністю” Віктора Медведчука. Тому проросійський політик відповідатиме за них перед судом.

Інформацію про нібито звільнення Медведчука та зняття з нього обвинувачень Подоляк називає брехнею.

Це просто типова брехня, яка можна перевірити за кілька хвилин,
– заявив Подоляк.

Варто зазначити, що через деякий час Арсеній Яценюк змінив текст свого посту у Фейсбук, додавши наступні слова:

З Медведчука зняли арешт по одній із справ, за іншою він має перебувати вдома. Інформація була подана деякими змі як скасування арешту за обома справами. Однак, це кардинально не міняє суті. Сьогодні кум путіна ще на крок став ближчим до того, щоб вийти сухим із води. Не злийте бодай останню справу проти Медведчука.