Нідерланди тимчасово переносять своє посольство з Києва до Львова. Відповідне рішення ухвалили у неділю, 20 лютого.
Про це пише NOS.
Посольство переносять до Львова через безпекове питання. Частина працівників переїхали ще тиждень тому.
Скільки працівників посольства досі залишаються у Києві, наразі невідомо.
Також Нідерланди рекомендували своїм громадянам за можливості виїхати з України. Водночас посол Нідерландів в Україні Єннес де Мол наголосив, що про евакуацію людей наразі навіть не мовиться.
Нідерландський уряд 18 лютого схвалив надання Україні військової допомоги. Рішення ухвалили на тлі агресії з боку Росії. Кайса Оллонгрен – міністерка оборони Нідерландів – зауважила, що допомога необхідна Україні для самооборони.
Загалом Нідерланди збираються надати:
- 100 снайперських гвинтівок;
- 30 тисяч боєприпасів;
- 5 радарів для виявлення озброєнь;
- 30 металошукачів;
- 2 радари спостереження на полі бою;
- 2 роботи для виявлення морських мін.
- 3000 бойових касок,
- 2000 протиуламкових жилетів.
Також зазначимо, що МЗС Франції та Польщі рекомендували своїм громадянам, за можливості, покинути Україну. Про це йдеться у пресрелізах міністерств обох країн.
Франція закликає своїх громадян не відвідувати прикордонні райони на півночі та сході країни.
Громадян Франції в Харківській, Луганській та Донецькій областях, і в якості запобіжного заходу в Дніпровській області, закликають невідкладно покинути ці території.
Париж рекомендує усім французам, чиє перебування в Україні не має вагомих причин, виїжджати з країни і відкласти всі заплановані поїздки до України.
МЗС Польщі також закликає своїх громадян утриматися від будь-яких поїздок у Харківську, Дніпропетровську, Донецьку, Луганську, Полтавську, Сумську, Запорізьку, Херсонську, Миколаївську, Одеську, місто Севастополь та Автономну Республіку Крим.
Щодо решти території України, то МЗС Польщі рекомендує уникати неважливих поїздок.
Сама ситуація нинішньої ескалації навколо України неабияк згуртувала країни ЄС.
Про це йшлося на панельній дискусії «Перестати мовчати: Європейська зовнішня й безпекова політика та мова влади» у рамках Мюнхенської безпекової конференції.
Верховний представник із зовнішньої політики та політики безпеки Європейського Союзу Жозеп Боррель зазначив, що лідери країн мають особисті позиції, але в цій ситуації важливим є спільний підхід, і європейці «на 100% були успішними в цьому стосовно кризи навколо України, на відміну від деяких інших ситуацій».
У тому, що стосується України, всі столиці стоять на одних позиціях, запевнив він. Євродипломат нагадав, що лідери всіх країн ЄС отримали листа від президента РФ Путіна, на який він очікував 27 відповідей, але отримав лише одну – від Борреля.
«Не думаю, що йому це сподобалося. Думаю, він хотів побачити розбрат, але цього не сталося», – сказав верховний представник.
Міністр збройних сил Французької Республіки Флоренс Парлі погодилася, що «дуже рідко ми ставали свідками такої тісної європейської співпраці на дипломатичному рівні як перед обличчям української кризи». Якщо Росія перетне червону лінію, Європа зможе зайняти чітку та скоординовану політичну позицію; якщо буде потреба в колективній відповіді, ЄС це зробить. Усі країни проводять свою лінію, але всі штовхають в одному напрямку, зазначила міністр.
Її німецька колега, міністр оборони Крістіне Ламбрехт зі свого боку додала, що наразі багато політиків намагаються говорити з Путіним, але всі вони висловлюють одну позицію, надсилають єдиний меседж.
«Між нами немає розбіжностей, розбрату, і це робить цю ситуацію такою особливою, такою унікальною», – зауважила вона.
За словами Ламбрехт, європейці спільні в розумінні того, хто є агресором, і відкрито говорять про це, вони дуже чіткі в своїх очікуваннях, у тому, що можуть акцептувати, а що ні.
«Переговори проходять у багатьох форматах, але цей єдиний меседж робить нас сильними. Цього не було в 2014 році ані з боку НАТО, ані з боку ЄС. Думаю, Путін дуже роздратований нашою єдністю, але це наша сила – ми не даємо Путіну розділити нас, ми стоїмо всі разом», – заявила глава Бундесверу.