Ексголовнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний відмовився виконувати рекомендації радників США щодо літнього наступу проти окупантів. Саме це й було однією з причин його відставки.

Про це стверджує європейське видання Politico.

Як зазначає видання, Зеленський повідомив Білому дому про своє рішення щодо відставки Залужного і американська адміністрація підтвердила, що не буде втручатися у внутрішні питання України. Між Залужним і Пентагоном «була напруга щодо того, як вести контрнаступ».

Видання фактично стверджує, що Залужний проводив наступ наперекір Пентагону.

«Пентагон наполягав на тому, щоб українські військові здійснили значний удар, зосереджений на одній ділянці, де спеціалісти вважали можливим прорив. Натомість Київ обрав кілька наступів по всьому фронту, вважаючи, що це ускладнить росіянам зміцнення багатьох пунктів відразу. Після кількох тижнів розбіжностей «у ході наступу стало зрозуміло, що українці просто не зацікавлені в порадах США, і вони загалом дійшли висновку, що нам нема чого їм запропонувати» — розповів виданню один із тих, хто консультував Білий дім з військових питань.

Така позиція пояснювалась тим, що США не мають досвіду ведення війни, яку ведуть українці, і хоча поради Сполучних Штатів «віталися, вони також могли бути непочутими».

У виданні стверджують, що серед вищого військового керівництва було розчарування тим, що Залужний проводить «багато часу у Facebook, демонструючи, як він щось робить, в той час як мало що змінюється тактично чи стратегічно на лінії фронту».