Команда українського президента Володимира Зеленського “Слуга народу” поки не знайшла “оптимальну модель” для переїзду з Банкової.
Про це розповів заступник керівника Офісу президента Юрій Костюк, у великому інтерв’ю.
Питання про переїзд Костюк назвав складним:
“Складне питання. Складно, тому що фінанси. Ми поки що не знайшли оптимальну модель, при якій не будемо витрачати кошти платників податків. Витратити зараз 200 чи 300 мільйонів гривень на те, щоб з’їхати… Але нам дійсно тут дуже складно”.
Також заступник керівника Офісу президента розповів про свій кабінет та назвав його кабінетом декана:
“В мене не так у кабінеті пафосно. Я жартую, що у Трофімова і Тимошенка — кабінет ректора, а в мене — кабінет декана. В мене там багато денного світла, і це полегшує роботу. В мене, на відміну від Трофімова, не виходять вікна на головну площу. Мені не так чутно, коли там в нас шумно. Мітинги постійно. Вже не так інтенсивно, до речі”.
Додамо, що він також прокоментував нещодавню ситуацію зі «звільненням Богдана».
За його словами, написавши заяви на звільнення, члени команди Володимира Зеленського хотіли показати, що президента «не тримають стосунки в минулому житті».
«У всіх заступників і в керівника Офісу президента, і в помічника, і в першого помічника з Володимиром досить тісні, дружні, товариські давні відносини. Майже у всіх, можливо, хтось доєднався до нас трошки пізніше, як наприклад Гончарук. Ми знаємо, що є наші опоненти, які можуть починати певні інформаційні кампанії проти тієї чи іншої людини з метою погіршити імідж президента. Ми хотіли цими заявами показати одне — що президента не тримають наші тісні стосунки в минулому житті. Ми всі написали заяви», — розповів Костюк.
Відзначимо, що також за його соловами, робота з об’єднання Міністерства культури, Міністерства інформполітики й Міністерства молоді та спорту України в одне триває.
“Коли ми кажемо, що ці міністерства будуть об’єднані, ніхто не говорить, що зникне функціонал, який вони робили. Усі ті функції, які вони виконували, залишаються”, – сказав Костюк.
Він навів приклад Великобританії та Сінгапуру, де використовують таку модель.
Окремо Костюк наголосив, що функції, покладені на Міністерство інформполітики, потрібні, але не завжди їх виконували ефективно.
“Весь функціонал, який прописаний на папері Міністерства інформаційної політики, – потрібен. Усі функції захисту інформаційного простору, інформаційної безпеки країни – безперечно, потрібні. Нам здається, що ця робота була виконана не зовсім ефективно. Навіть при тому, що у них досить маленькі, об’єктивно треба казати, були бюджети. Там було залучено дуже багато людей, які розуміються на інформаційній безпеці з технічної точки зору, а не з точки зору контенту”, – заявив він.