Сьогодні звільнення Токмака надзвичайно важливе, адже тоді Сили оборони повністю обріжуть всю комунікацію ворога. А якщо далі звільнять Бердянськ та Мелітополь, то вийдуть до Азовського моря.

Аскад Ашурбеков — депутат Запорізької обласної ради зазначив, що Токмак вже перебуває в зоні досяжності ствольної артилерії ЗСУ

«Токмак є одним з ключових центрів для окупантів. Ворог використовував місто, як базу для накопичення боєкомплекту й живої сили. Просування ЗСУ на півдні вже дозволяє бити по логістичних центрах і по скупченню окупантів. З Токмака вже почалася евакуація російських спецслужб і деяких так званих органів влади. Попри те, що Токмак ще не звільнено, наші військові вже розв’язали важливу стратегічну задачу», — підкреслив Ашурбеков.

За його словами, Токмак все менше використовується окупантами, як база для великої кількості військових і боєкомплекту.

«Токмак вже перебуває в зоні досяжності ствольної артилерії з боку ЗСУ. І це суттєво зменшує оборонні здібності ворога. Росіяни вже не можуть скупчувати велику кількість боєприпасів близько до лінії фронту. У ворога збільшуються логістичні ланцюги й послаблюється лінія оборони. З урахуванням військової тактики, можливо, ЗСУ не потрібно буде воювати за звільнення міста. Можливо, Сили оборони обійдуть місто і змусять окупантів відійти від Токмака», — зауважив Ашурбеков.

Військовий експерт Олексій Гетьман в інтерв’ю пояснив, що означатиме для російських окупантів втрата Токмака.

«Цей населений пункт дійсно важливий. Російські окупанти — навколо Токмака побудували взагалі кругову оборону. Вони саме туди підтягують додаткові частини, елітні частини», — наголосив Гетьман в ефірі Radio NV.

Військовий експерт пояснив, що значення Токмака не політичне, а саме воєнне, а точніше — логістичне.

«Саме через Токмак проходить та залізниця, яку можна вважати рокадною дорогою. Тобто дорога, по якій підвозиться все, що необхідно для військ на лінії фронту. Ця залізниця йде з умовно материкової частини Росії через Волноваху, далі — Токмак, далі на південь до Мелітополя і далі на захід до Джанкоя. Ця залізниця якраз і потрібна для того, щоб підвозити велику кількість сил, техніки, все, що необхідно для ведення бойових дій. Коли ми будемо контролювати Токмак, до нього 20 кілометрів, або Волноваху, до неї теж 20 кілометрів від наших ЗC, у них ця можливість припиниться», — сказав він.

За словами Гетьмана, звільнення Токмака «залишить без серйозного постачання» угруповання російський військ на окупованих територіях Херсонської області та у Криму, очкільки залишиться лише «дуже стомлений» Керченський міст та кілька автомобільних шляхів, але «потяг і декілька автівок — це ж різні речі».

«Тому це дуже важливо. Вони теж це чудово розуміють, тому перекидають туди війська. Якщо подивитися, як вони побудували фортифікацію — цю першу, другу лінію — то вона буде майже повністю паралельна цій залізниці. Там іде боротьба за оцю логістичну магістраль, а не стільки за назву якогось населеного пункту. Просто Токмак якраз і є частиною цієї залізниці, тому вони будуть за нього битися до останнього», — наголосив він.

Натомість, російські окупанти розуміють, що втрата міста Токмак Запорізької області відкриє Збройним силам України дорогу на тимчасово окупований Крим.

Російське угрупування в анексованому Криму матиме дуже обмежені шляхи постачання озброєння і техніки, зокрема, через Кримський міст та по автомобільних дорогах.

Армія рф має зрозуміти, що цю дорогу треба охороняти. Взяття ЗСУ залізниці не просто трохи погіршить ситуацію для ворога, а це може навіть переламати хід війни.

Кінцевою стратегічною метою цього прориву є місто Токмак — важливий автомобільний і залізничний вузол для обох армій, розташовний приблизно в 15 милях на південь від Роботиного.