Член команди українського лідера Володимира Зеленського та очільник МЗС України Дмитро Кулеба виступив з неочікуваною заявою — він наголосив, що розраховує на проведення зустрічі у “нормандському форматі” на рівні міністрів у вересні.

Варто звернути увагу на те, що в Кремлі неодноразово спростовували заяви офіційного Києва з цього приводу. Люди російського президента Володимира Путіна продовжують скаржитися, що Володимир Зеленський та його команда ігнорують вимоги РФ.

Про це відомо з онлайн-брифінгу Дмитра Кулеби.

“План полягає в тому, щоб міністри зустрілися після того, як зустрінуться радники лідерів “нормандського формату”. Станом на зараз зустріч радників запланована і ведеться активна підготовка до неї”, — підкреслив український дипломат.

Дмитро Кулеба також звернув увагу на те, що після цих перемовив і у випадку, якщо не станеться ніяких форс-мажорних обставин, то будуть створені умови для зустрічі міністрів закордонних справ.

“Але і я, і мої німецькі та французькі колеги налаштовані на проведення цієї зустрічі у вересні. І наскільки мене поінформували колеги, російський міністр також не заперечує проти проведення такої зустрічі”, — наголосив очільник МЗС України.

Варто звернути увагу на те, що зустріч на рівні радників раніше планували на 28 серпня, однак пізше стало відомо, що вона не відбудеться, за офіційною інформацією — у зв’язку з відрядженням радника президента Франції Еммануеля Макрона.

Окрім того, нещодавно очільник Офісу президента Андрій Єрмак розповів, що зустріч має відбутися до 10 вересня. Очільник МЗС Німеччини Гайко Маас також надіється, що запланована на вересень поточного року зустріч міністрів закордонних справ країн-учасниць нормандського формату “надасть додатковий імпульс виконанню рішень Паризького саміту “нормандської четвірки”.