Європейська організація з ядерних досліджень (CERN) повідомила про нові заходи проти Росії і Білорусі у відповідь на агресію проти України.
Як йдеться в повідомленні на сайті організації, 23 держави-члени CERN вирішили зупинити участь вчених організації у всіх наукових комітетах установ, розташованих у Росії чи Білорусі, та скасувати всі спільні з цими установами заходи.
Також організація зупиняє співпрацю з Об’єднаним інститутом ядерних досліджень, розташованим у місті Дубна у Московській області.
У заяві йдеться про те, що держави-члени CERN засуджують російське вторгнення на територію України, а також засуджують заяви інститутів, які підтримали це вторгнення.
8 березня Рада організації оголосила, що призупиняє співпрацю з Росією, і позбавила її статусу спостерігача. Крім того, в організації наголосили, що усіляко підтримуватимуть діяльність українських науковців у галузі фізики високих енергій.
Європейська організація з ядерних досліджень (CERN) – найбільша у світі лабораторія фізики високих енергій та міжнародний дослідницький центр. Із 2016 року Україна є її асоційованим членом.
Крім того, Швейцарія 25 березня оголосила нові санкції проти РФ згідно з обмеженнями, застосованими за останніми пакетами санкцій Євросоюзу.
“Рішення від 25 березня означає, що Швейцарія діє узгоджено із заходами, застосованими ЄС 9 і 15 березня у відповідь на триваюче вторгення РФ до України. 16 березня Швейцарія вже схвалила розширений список осіб та юридичних осіб, до яких застосовуватимуться фінансові санкції ЄС”, – йдеться у заяві.
Швейцарія заборонила експорт товарів для російського енергетичного сектору та участь у компаніях, що діють у цій сфері, надання їм позик чи інших фінансових ресурсів; заборонила імпорт російського заліза та сталі, у тому числі через посередників, експорт до Росії предметів розкошу та обладнання для морської навігації. У фінансовому секторі заборони стосуються транзакцій з певними держпідприємствами тощо.
У той же час Федеральна Рада вирішила дозволити певні винятки з фінансових санкцій “з гуманітарних міркувань”, пов’язані з роботою гуманітарних організацій. Також Федеральна Рада заявила, що вирішила не наслідувати рішення ЄС про призупинення трансляції продуктів пропагандистських російських телеканалів, зокрема Sputnik іRussia Today.
“Хоча ці медіа помічені за поширенням цілеспрямованої пропаганди та дезінформації РФ, Федеральна Рада вважає, що більш ефективним способом протидії неправдивим і шкідливим наративам є факти, а не заборона поширення”, – зазначили у заяві.
Обсяги заморожених у Швейцарії активів підсанкційних російських росіян досягли 5,75 млрд швейцарських франків – 6,2 млрд доларів США.