Упродовж останніх днів втрати серед окупантів суттєво зросли. На це є об’єктивні причини, адже вони намагаються лізти вперед. Та скоро втрати росіян будуть ще більшими

Про це 24 Каналу розповів полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан.  
 
За його словами, окупанти збільшили ширину фронту, на якому вони наступають. Якщо раніше ті лізли вперед на лінії в 3 – 5 кілометрів, то зараз – десь на 5 – 7.

Як наголосив Світан, чим більше людей Росія залучить до наступу – тим більше втрат отримає. Зараз вони змушені залучати бригади, а не батальйонні тактичні групи чи тактичні групи, як це робили вагнерівці. 

Підключають бригади, а це спричиняє більші втрати. Це – арифметична прогресія. Все залежить від кількості закинутих росіян. Найближчими днями будемо бачити захід ще до 100 тисяч окупантів на фронт. І ми будемо відмінусовувати до 1,5 тисячі загарбників в добу, 
– підкреслив Світан. 

Як наголосив військовий експерт, окупанти зазвичай починають наступати, коли мають надлишок людей. Після того, як ті загинуть, вони спробують стабілізувати фронт та сісти в глуху оборону. Очевидно, що окупанти й надалі намагатимуться набрати ув’язнених з в’язниць, щоб поповнити втрати.

Водночас на думку Світана, так російські корпорації та олігархи готуються до майбутнього розпаду Росії та боротьби за владу або захист власних активів. Вони створюють ці ПВК на основі власних охоронних фірм. 

Але їхнє завдання буде не виходити на наш фронт. Люди, які оперують мільярдами доларів, все ж не дурні. У них хороші прогностичні можливості. Вони розуміють, що попереду в Росії велика смута. І потрібно буде вберегти бізнес та залишитись при ньому. Вони вже готуються до розпаду Росії, 
– зазначив Світан. 

Проте наразі російські ПВК все ще виконують роль “гарматного м’яса” у боях на території України. Як раніше повідомляло видання CNN, зокрема бойовики приватної військової компанії «Вагнер» стали «одноразовою піхотою» під час російського наступу на сході України. 

У звіті йдеться, що «вагнерівці» становлять велику загрозу у ближньому бою.  

«Загибель тисяч солдатів «Вагнера» не має значення для російського суспільства. Штурмові групи без команди не відступають. Самовільний відхід групи або без поранень карається розстрілом на місці», – стверджується у доповіді. 

Перехоплення телефонних розмов, здійснені українською розвідкою та передані CNN, також свідчать про нещадне ставлення до бойовиків на полі бою. В одній із розмов солдат розповідає, як хтось намагався здатися українцям: «Вагнерівці» зловили його і відрізали йому чортові яйця»

За даними розвідки, поранені бійці «Вагнера» часто по кілька годин залишаються на полі бою: «Штурмовій піхоті не дозволяється самостійно виносити поранених з поля бою, оскільки їхнє основне завдання — продовжувати штурм до досягнення мети. Якщо штурм не вдався, відступ також дозволено лише вночі»

Незважаючи на таку байдужість до втрат, тактика «Вагнера» «єдино ефективна для погано підготовлених мобілізованих військ, що становлять більшість сухопутних сил росії». 

Якщо силам «Вагнера» вдається зайняти позицію, артилерійська підтримка дозволяє їм викопати окопи та закріпити свої досягнення, але ці окопи дуже вразливі для атак на відкритій місцевості. У розвідці зазначають, що між бойовиками та російськими військові часто відсутня координація.