Головне управління розвідки прогнозувало, що навесні російська армія може видихатись. Військовослужбовець ЗСУ Євген Ієвлєв розповів, за рахунок чого противник тримається.

«Я не скажу, що ми там бачимо в них нову техніку: це авіація, це техніка, яка їх тримає. також їх тримає кількість, в них кількісно мобілізаційний потенціал більших, аніж у нас. Тому вони й закидають м’ясом, тому й не шкодують техніку», — розповів він.

Крім того, військовий експерт Павло Нарожний розповів про оптимістичний та песимістичний сценарії війни на найближчі місяці.

За його словами, за будь-якого розвитку подій на фронті, наступні три-чотири місяці будуть важкими.

Згідно з висловлюванням експерта, настане складний період, оскільки існує дефіцит артилерійських боєприпасів, не вистачає запасних частин для техніки, і досі не було ухвалено виділення допомоги від США.

«Ми знаходимося зараз в стратегічній глухій обороні й нам її треба тримати. Один великий виклик, який в нас є, – це нестача людей на фронті… Прийнятий закон про мобілізацію дасть поштовх, тому люди підуть на фронт. Я сподіваюся, що буде потік людей на фронті. Я впевнений, що ми втримаємо оборону», – сказав Нарожний.

Він пояснив, що якість частини територій можливо будуть втрачені, але це буде незначна частка.

«Ворог, кидаючи неймовірні ресурси, зараз зміг окупувати приблизно 19% території України. Якусь кількість може вони займуть, іще якісь села, може якісь міста… але стратегічної можливості Росії зробити якійсь прорив я зараз не бачу на жодній ділянці фронту. Це мій сценарій А», – розповів експерт.

Павло Нарожний також висловив песимістичний сценарій Б.

«Теоретично, якщо ворог зможе провести дуже швидкісну мобілізацію, десь він зможе знайти техніку, десь зможе знайти спеціалістів, танкістів, льотчиків, артилеристів (але це нереалістично, їх немає в запасі)… тоді ми може поступимося якоюсь територією в масштабі одного-двох районних центрів», – розповів військовий експерт.

Нагадаємо, після того, як президент України Володимир Зеленський та головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявили про значне загострення ситуації на фронті, військовий експерт та спостерігач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко проаналізував рівень цього погіршення обстановки.

Крім того, він вказав на напрямок, де ситуація зараз є найскладнішою, і зробив прогноз стосовно можливого розвитку подій до кінця 2024 року.

«Це загострення пов’язане з наступальними діями російських окупантів в районі Часового Яру Донецької області. Це найбільш загрозливий напрямок. Росіяни продовжують тиснути саме на цей район, тому що він є домінувальною висотою в регіоні. Хочуть його захопити, щоб продовжувати наступальні дії в район Слов’янсько-Краматорської агломерації або Костянтинівки. В будь-якому разі Часів Яр є їхньою основною ціллю», — аналізує ситуацію експерт.

Та додає: «Росіяни сконцентрували там досить потужний потенціал для того, щоб продовжувати охоплювати саме місто з півночі та півдня, продовжуючи активні наступальні дії. Але допоки такі села як Богданівка, Іванівське, Кривошиївка та Андріївка не будуть захоплені російськими окупантами, ворог не зможе повноцінно реалізувати потенціал військ, які сконцентровані саме в тій локації. Якщо не захоплять, то повноцінно ця наступальна операція не зможе реалізуватись».

Наостанок Коваленко підкреслив, що не виключено, що до 9 травня, до якого лишається 23 дні, окупанти ще більш суттєво загострять ситуацію в Україні. Раніше про це заявив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

«9 травня вони можуть спробувати завдавати ударів або по прикордонню, або по тиловій Україні. В цей період вони будуть намагатись продемонструвати свої можливості вогневого впливу по Україні. Парад 9 травня в Росії буде мати не таку велику компоненту механізованої техніки, як це було в минулі роки. Чогось сучасного там буде замало. Тому буде потрібно щось демонструвати в іншому форматі, якось перекривати цю ганьбу», — каже експерт.