Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг виступив з потужною промовою під час 59-ої Мюнхенської конференції з безпеки, що стартувала 17 лютого і триватиме до 19 лютого.

Він зазначив, що протягом багатьох місяців країни-члени НАТО намагались змусити Москву до дипломатичного правління. Проте генсек зауважив, що заклики до миру перетворились на воєнні дії в Україні.  
 
Про це він сказав під час своєї промови. 
 
Столтенберг зазначив, що країни Заходу винесли важливі уроки з цієї війни. Найважливіший з них – світ повинен забезпечувати Україну всім необхідним для перемоги над Росією. 

Путін планує не мир, а розгортання ще більших воєнних дій, – сказав генсек. 

Він також зазначив, що кремлівський диктатор змінив свої амбіції, поставивши економіку на забезпечення воєнних потреб і залучаючи Іран та Північну Корею надавати Росії зброю. 

“Ми повинні забезпечити Україну усім необхідним для перемоги”, – закликав Столтенберг. 

Столтенберг зауважив, що деякі політики вважають, що допомога Україні може спричинити ескалацію воєнного конфлікту. Однак генсек прояснив усім, що найбільша загроза для світу – перемога Путіна. 

Для кремлівського диктатора це означатиме, що завдяки військовим силам він зможе взяти все, що хоче. Тож, за словами Столтенберга, підтримка України – це не лише морально правильне рішення, це – запорука безпеки для країн світу. 
 
На щастя, після майже року повномасштабної війни РФ в Україні, багато представників країн Заходу це зрозуміли. більше того, якщо на початку активних воєнних дій деякі країни все ще сподівались на налагодження дипломатії з Російською Федерацією, то зараз усі на 100 відсотків переконані у необхідності так званої “Депутінізації”. 
 
Про це зокрема напередодні відкриття Мюнхенської конференції з безпеки заявив новий голова форуму Крістоф Хойсген. За його словами, для відновлення німецько-російських відносин необхідна “депутінізація” Росії. 

“Ми бачимо, наскільки систематично працює путінська дезінформація про цю агресивну війну в його власній країні, як він маніпулює громадськістю. Він хоче, щоби люди повірили його наративу про напад Заходу на Росію і про те, що нацисти знову нападають на неї. Я назвав це депутінізацією, яка необхідна і буде нелегкою”, — сказав Хойсген. 

Водночас глава уряду Німеччини Олаф Шольц закликав усіх західних партнерів пришвидшити наскільки можливо постачання Україні танків. Додавши, що ФРН сприятиме цьому процесу: забезпечуватиме логістику та поповнення боєприпасів, а також навчатиме українських військовослужбовців. 

“Усі ті, хто можуть послати бойові танки цього типу, повинні зробити це. Міністр оборони Пісторіус, міністр закордонних справ Бербок і я особисто інтенсивно закликаємо до цього. Німеччина робитиме все, що в її силах, щоб зробити ці рішення легшими для партнерів. Наприклад, навчаючи українських солдатів керувати танками тут, у Німеччині, або надаючи підтримку з погляду поставок і логістики. Путінський ревізіонізм не переможе. Навпаки, Україна більш об’єднана, ніж будь-коли. Європейський Союз єдиний і підтримує майбутнє членство України в ЄС”, — заявив Шольц. 

Зі свого боку президент Франції Еммануель Макрон, який раніше неодноразово виступав за продовження діалогу з Росією, змінив риторику: під час виступу заявив, що переговори з Москвою зараз вести не час. 

“Ми повинні активізувати наші зусилля з підтримки України для того, щоб вона могла почати контрнаступ, щоб здобути перемогу і почати процес переговорів. Ми готові активізувати наші зусилля протягом наступних кількох місяців і тижнів, оскільки саме вони будуть вирішальними. Ми маємо бути рішучими”, — резюмував Макрон.