Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що впевнений в контрнаступі України проти російських військ, але дав зрозуміти, що війна, швидше за все, продовжиться і наступного року.
Про це він сказав під час візиту у Вашингтон, повідомляє The New York Times.
Воллес зазначив, що “налаштований оптимістично” і думає, що Україна збереже імпульс і позицію сили. Однак, за його словами, Росія не розвалиться “за помахом чарівної палички”.
За його словами, президент РФ Владімір Путін не демонструє жодних ознак того, що збирається відступити, незважаючи на те, що втрати його армії вже складають 223 тисячі загиблими і пораненими. Варто зазначити, що цифра, яку він назвав, збігається з цифрою в одному зі злитих документів Пентагону.
“Досить важко передбачити, скільки втрат він готовий витримати, перш ніж зрозуміє, що гра закінчилася. Я просто намагаюся усвідомлювати, що жоден наступ не призведе до раптового розвалу російської армії”, – сказав Воллес.
Британський міністр підкреслив, що підтримка України з боку союзників залишається сильною, і що саме українська сторона має вирішити, коли вести переговори про припинення бойових дій, але це має відбуватися з позиції сили.
Доктор політичних наук, експерт Аналітичного центру “Об’єднана Україна” Ігор Петренко пояснює:
“Слід розуміти, що будь-які види наступальних дій, включаючи контрнаступ, люблять тишу. Проте, з огляду на особливості сучасної війни, вона йде фактично онлайн, коли дуже багато коментаторів, заяв, прогнозів. Представники влади, які мають доступ до значно ширшого спектру інформації, ніж обивателі, обмежені в оприлюдненні цієї інформації, щоб не нашкодити військовим діям. З іншого боку, потрібно задовольняти запит суспільства, яке прагне знати – що відбувається, чого чекати? Водночас важливо, роблячи офіційні заяви щодо подій на фронті, враховувати і позицію наших зарубіжних партнерів, які допомагають Україні, зокрема, озброєннями та боєприпасами. Балансування між усіма цими моментами є досить складним завданням, особливо в умовах розвинених інформаційних технологій”.
Слід також розуміти, продовжує експерт, що заяви про військову ситуацію мають різні завдання. Одні роблять заради інформування суспільства, його заспокоєння, підбадьорення, запровадження курсу тих чи інших справ. Інші спрямовані на наших партнерів, яким важливо донести якісь меседжі. Треті мають на меті дезінформування противника, введення його в оману.
“Абсолютно права Ганна Маляр, акцентуючи, що загалом наступ передбачає багато різних завдань. Тут важливі різні аспекти: комунікація, логістика, розташування, розвідка, інформаційні операції тощо. І, звичайно, жоден наступ не має єдиного варіанту. Є різні, які будуть використовуватись, залежно від зовнішніх та внутрішніх умов. Від накопичення власних сил та коштів, від того, що робить ворог”, – зазначає Ігор Петренко виданню Коментарі.
За його словами, зараз справді на певних ділянках Сили оборони України контратакують, відбивають певні позиції. Поки що це не носить значного масштабу, але має тактичне значення. Можливо, розмірковує експерт, це підготовка до глобальних наступальних дій. Або ж — просто оперативне завдання на поточний момент, що має свої цілі.
“Безумовно, не буде такого, що вийде верховний головнокомандувач, президент Зеленський, чи головком ЗСУ Залужний, сказавши – ми починаємо завтра наступати! А у що буде (і є), то це – планомірна робота з деокупації всіх наших територій. ЗМІ, звичайно, підливають масла у вогонь, даючи ті чи інші “наступальні” прогнози з посиланням на “неназвані джерела”. Наробив шуму також “злив” секретної інформації, що стався в США. Такий галас може як допомагати, так і нашкодити у питанні майбутнього масованого контрнаступу України. Наприклад, підштовхувати ворога до якихось непродуманих дій”, – пояснює Ігор Петренко.
У розрахунок, за його словами, слід брати лише те, що кажуть президент, головком та міністр оборони. Решта – просто думки.