Російські загарбники продовжують зазнавати шалених втрат на Вугледарському напрямку. Так, під час чергового штурму вони вкотре зіштовхнулися з гідною та потужною відповіддю ЗСУ

Так, лише за один тиждень окупанти втратили 130 одиниць техніки.

Про це повідомив речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Олексій Дмитрашківський.

Цікаво, що за два тижні сво так званого “великого наступу” окупанти втратили на Вугледарському напрямку досить-таки багато техніки.

Лише за минулий тиждень було знищено 130 одиниць, з них 36 – танки. Це – батальйон, – наголосив Дмитрашківський.

Щодо оприлюднених у соцмережах фото та відео зі знищення колони військової техніки на цьому напрямку, речник пояснив, що були дні, коли ворог втрачав від 15 до 20 одиниць техніки.

Окремо полковник Дмитрашківський відзначив роботу підрозділів ракетних військ і артилерії, які щодня наносять потужних ударів по позиціях противника.

Так, минулого тижня наші воїни вивели з ладу підрозділ “Піонів”. Зокрема, 1 – знищено повністю, а ще 4 – ремонту вже не підлягають.

Зауважимо! 155-а бригада морської піхоти тихоокеанського флоту Росії, відома своїми воєнними злочинами в Бучі та Ірпені, знищена майже повністю.

Її залишки підняли бунт, зокрема, через позастатутні відносини та грошові побори. З російських військових збирають гроші на “допомогу загиблим побратимам”, хоча більшість своїх загиблих росіяни просто залишають на полі бою, наголосив полковник.

При цьому, за даними Дмитрашківського, “Укралізницею” виділено 20 рефрижераторів, які мають доставити тіла ліквідованих окупантів до кордону з Росією.

Речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку також розповів, що під Вугледаром ворог застосовує так звану “тактику Жукова”. Йдеться про наступ хвилями, коли за підтримки бронетехніки висувається взвод до 30 людей, що йдуть в лобову по відритій місцевості, і, відповідно, гинуть.

Також Дмитрашківський повідомив, що велика кількість загарбників вже здалися в полон. Зокрема, “вагнерівці” та морпіхи з 40 і 155 бригади.

До речі, з повідомлень полонених відомо, що під час комплектування цих підрозіділів взагалі не зважали на навченість і підготовленість особового складу. Наприклад, у 155-й бригаді воюють звичайні моряки. Тим часом серед “вагнерівців” багато хворих на СНІД та наркозалежних.

Додамо: плани щодо відкриття другого фронту в агресії проти України Кремль має, у цьому немає жодних сумнівів. Якщо противник продовжуватиме нарощувати свої угруповання призовом додаткових мобілізованих контингентів, умови для відкриття другого фронту, зокрема на північному сході України, можуть бути створені.

Про це в етері одного з телеканалів поділився військовий експерт Сергій Грабський.

Наразі, за словами гостя ефіру, сил та засобів у противника достатньо лише для того, щоб здійснювати тиск на тих ділянках фронту, де він уже здійснюється. Йдеться про Донецький, Луганський та Південний напрямки.

“Чи можуть вони відкрити новий фронт? Теоретично, так. Але для цього там потрібно зосередити велику кількість озброєнь, техніки, особового складу, матеріальних засобів, боєприпасів. Цього ми поки що на Сумському та Харківському напрямку не спостерігаємо. Звісно, такі плани існують, немає жодного сумніву. Але для цього потрібно мати певні ресурси, щоб ці плани здійснити у перспективі”, — коментує Грабський.
Він упевнений, що українська розвідка побачить нарощування угруповання противника на цих напрямках.

“Поки ми такого зосередження військ та ударних угруповань не спостерігаємо. Для цього потрібен час, для цього потрібні можливості. І наша розвідка дозволяє вирахувати та розпізнати навіть номери машин, які переміщуються в тому напрямку. І таких переміщень ми не спостерігаємо”, — наголосив Сергій Грабський.