Екс-прем’єр міністр Арсеній Яценюк в ефірі одного з українських телеканалів заявив, як має діяти Україна на міжнародній арені для протистояння збройній загрозі зі сторони Росії.

«Зеленський в останній час повністю змінив свою риторику. Україна зараз в силу російської агресії, в силу розуміння того, що Росія не відступить від українських кордонів… розпочався час боротьби за незалежність України, час, коли президент України зобов’язаний взяти на себе всю повноту відповідальності за майбутнє України. Я здивований, чому парламент, який (13 квітня – ред.) мав два позачергові засідання розглядав дуже важливі питання… але мені здається парламент на вимогу президента мав бути скликаний на позачергове засідання, глава держави мав звернутися до Ради, до нації з посланням про те, що президент України робитиме задля того, що б Україна втримала суверенітет. Щодо міжнародної діяльності Україна використовує правильний стандартний пакет – звернення за підтримкою до наших західних партнерів. Комісія Україна-НАТО, зустріч із держсекретарем США Блінкеном – правильне рішення, заяви «Великої сімки» – правильне рішення», – заявив політик.

Екс-чиновник наголошує, що у терміновому порядку слід скликати Радбез ООН та позачергове засідання ОБСЄ.

«Є розуміння того, що Україна повинна повернутися на світові радари через реальну небезпеку з боку Росії і необхідність допомагати Україні. Членство в НАТО сьогодні ввечері не буде, і завтра вранці також. Та дуже добре, що президент розуміє, що в Конституції записано необхідність членства України в НАТО. Це пряма конституційна норма. Але не треба запитувати Байдена, чому ми не члени НАТО. Треба запитувати міністра оборони, прем’єр-міністра, весь державний апарат і всю державну владу, чому реформа щодо наближення України до НАТО не йде тими темпами, щоб Україна швидко стала членом Альянсу», – зазначив експрем’єр.

«Також хочу окремо зазначити, що вони правильно зробили, що підтримали позицію, виголошену ще минулим складом парламенту, про надання Україні плану дій щодо членства в НАТО. Зараз я бачу, що українська дипломатія повинна бути більш сконцентрована ще на тому, щоб піднімати ЄС. Україні не треба приймати пропозицію примирення з Росією, щоб не було такого примирення, як перед Другою світовою війною. Нам потрібні конкретні пакети допомоги: зброя, санкції, тренування, тиск на Росію, спільна міжнародна підтримка. Зараз для України важливо всім у країні об’єднатися, тому що є реальна загроза», – підсумував Яценюк.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.