6-кратне підвищення вартості нестандартного підключення до електромережі змусить бізнес вивернути кишені. Але зрештою ці витрати перекладуть на споживачів.

Таку думку висловив директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин Валентин Землянський, передає Корупція.Інфо

Експерт пояснив: зміни у оплаті нестандартного підключення до мереж торкнуться "зеленої" енергетики та бізнесу, пов'язаного з альтернативними джерелами електроенергії, а також – великих компаній, підприємств і в першу чергу – забудовників.

Нестандартне підключення, що перевищує 160 кіловат, тепер і коштуватиме дорожче. Все залежить від умов, – уточнив Землянський.

Експерт наголосив, що зараз будь-яке підвищення на тлі економічної кризи відображається негативно. Як на діяльності будь-якої компанії, так і на інвестиційній привабливості.

І в кінці кінців все відіб'ється на споживачеві. Тому що, зрештою, буде покладене в кінцеву ціну квадратного метра, починаючи з перепічки і закінчуючи квартирою. Спочатку буде потерпати бізнес. І він змушений буде якось покривати свої витрати, і робитиме це за рахунок споживача, – підсумував Землянський.

Нагадаємо, 31 січня Національна комісія з питань регулювання енергетики та комунальних послуг затвердила своєю постановою величини питомої вартості нестандартного приєднання до електричних мереж на 2017 рік.