Святкування Батьківської суботи тісно пов'язане з апостольським переданням. Про це свідчить підтвердження в церковному статуті, яке відноситься до V століття н.е. Православні з давніх часів виділяли особливі дні для поминання. Віруючі масово відвідували на кладовищах могили рідних і близьких, передає Корупція.Інфо

 

Популярне: “Порошенко робить все, щоб не створювати Антикорупційного суду”: Скандальна заява нардепа вразила українців

Традиції Батьківської суботи

У день Вселенської батьківської суботи в храмах проводять службу. Відразу ж наступної неділі після цього свята згадується Страшний суд і Друге пришестя Христове.

У Батьківську суботу християни повинні відвідувати церкву і кладовища. У цей день моляться за покійних близьких, щоб їх душі були спокійні на тому світі. Слід замовити для померлих особливе поминання на Проскомидії.

Рекомендовано відвідати службу в цей день і відстояти панахиду до закінчення. У свято, слідом за яким настає пост, необхідно по можливості роздати милостиню нужденним і бідним. Таким чином людина зможе пом'янути близьких, яких церква за правилами не згадує. До них відносяться нехрещені, самогубці, померлі від абортів від інші.

Рекомендовано відвідати кладовище, щоб привести могилу в порядок і помолитися за покійного родича.

Традиційним блюдом Вселенської батьківської суботи вважається кутя. Готують її з пшениці і меду.

Що не можна робити в Батьківську суботу

У Батьківську суботу церква рекомендує утриматися від зайвої скорботи. Краще згадувати родичів світлою пам'яттю, не надто сильно висловлюючи свою печаль про їх звільнення.

У свято можна виконувати домашню роботу, але при цьому головне – не перестаратися.

Не можна відмовляти в допомозі людям, які просять милостиню.

Строго заборонено вживати спиртні напої.

Рекомендовано відвідати церкву, а якщо немає такої можливості – помолитися хоча б вдома.

Не можна залишати службу в церкві до її закінчення.

Не можна скандалити і підвищувати голос.