Підвищення обіцяють вже через пару місяців.Чергове підвищення ціни на «блакитне паливо» знову чекає на жителів України.
Міжнародний валютний фонд (МВФ) наполягає на ще одне підвищення вартості газу в Україні. Підвищення пройде в рамках чергового етапу в зміцненні газового сектора.
Популярне: Жорсткі перевірки та контроль: Влада підготувала нові сюрпризи пенсіонерам
Так, Україна взяла на себе зобов’язання підвищити ціну на газ для населення на 15%. Відбудеться це вже з 1 травня 2019 року. А з 2020 року ціни будуть прирівняні до ринкових. Така умова міститься в Меморандумі про економічну та фінансову політику між Україною і МВФ.
У програмі йдеться, що з 1 листопада минулого року ціна була піднята на 26% – до 8 550 гривень за тисячу кубометрів. Зроблено це було «як перший крок до лібералізації тарифів на газ».
Відзначимо, що українці, які не забезпечені офіційною роботою, мають право на державну знижку на оплату комунальних послуг. Про це стало відомо завдяки повідомленню профільного порталу на сайті українського уряду.
«Безробітні можуть отримати від держави допомогу в оплаті комунальних послуг», – наголошується в повідомленні.
Згідно з проектом Кабміну, особам, які не стоять на обліку в центрі зайнятості, для призначення субсидій слід:
– або задекларувати інший дохід (отримання коштів з-за кордону на підробітки) і сплатити за нього внески до Пенсійного фонду;
– або погодитися на умовний дохід в 5286 гривень (три прожиткові мінімуми) і виплачувати з нього ЄСВ.
Гроші, які Україна отримувала в якості кредиту від Міжнародного валютного фонду в основному використовувалися як подушка безпеки, тобто йшли в резерви Нацбанку. Такі заходи психологічно роблять ситуацію в Україні для інвесторів і кредиторів більш стабільною, що, зі свого боку, може вплинути на їх бажання або дати кредит Україні, або інвестувати сюди. Таку думку висловив український банкір, економіст Олександр Савченко.
За його словами, гроші, надані МВФ, зазвичай йдуть в резерви Нацбанку, але на валютний ринок, переконує він, як правило, не заходять. «Вони йдуть в резерви і розміщуються на депозитних рахунках американських банків або купуються американські treasury bills, облігації. Вони психологічно роблять ситуацію в Україні для інвесторів і кредиторів більш стабільною. І це може вплинути на їх бажання або дати кредит Україні, або інвестувати в Україну », – зазначив він.