Між Україною і Російською Федерацією назріває новий конфлікт з транзиту газу, який може розгорнутися в 2020 році. Він не піде на користь жодній з країн, а лише завдасть шкоди і Києву, і Москві.

У 2019 закінчується угода про транзит російського газу в Європу через територію України, яка була підписана в 2009 році «Нафтогазом» і «Газпромом», розповів посол Чехії з особливих доручень у справах енергетичної безпеки Вацлав Бартушка в інтерв'ю «Радіо Свобода».

«Ми переконані, що так само, як в 2009 році, так і зараз, Росія і Україна наближаються до якогось нового конфлікту з транзиту газу через територію України напередодні 2020 року», – зазначив дипломат.

За словами чеського посла, зараз і Росія, і Україна впевнені, що зможуть завоювати для себе кращі умови.

Думаю, що обидві помиляються. Якщо буде новий конфлікт між Україною і Росією в 2020-м, обидві країни програють. Але нас це вже не буде стосуватися, – зазначив Бартушка.

Крім того, він запевнив, що Чехія виступає за те, щоб був збережений транзит російського газу через Україну і Польщу

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

«Ми б хотіли, щоб з Росії вело три транзитні шляхи, а не тільки один, той, що по дну Балтійського моря, але одночасно ми говоримо, що для нас це не так важливо, тому що ми повністю переорієнтували наші газові потоки. Разом з тим, заради наших європейських сусідів і заради самої України ми б хотіли зберегти транзит через Україну », – підсумував посол.

Нагадаємо, 28 лютого 2018-ого Стокгольмський арбітраж зобов'язав російський"Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. 2 березня "Газпром" заявив про розірвання контрактів з українським "Нафтогазом". 5 березня голова російської компанії Олексій Міллер заявив, що "Газпром" направив офіційне повідомлення "Нафтогазу" про розірвання контрактів на постачання та транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

Та менше з тим – нинішній борг "Газпрому" перед "Нафтогазом" складається із двох частин. Зокрема, за рішенням Стокгольмського арбітражу щодо купівлі-продажу та транзитного контракту 2,56 мільярда доларів та більше ніж 6 мільярдів доларів щодо антимонопольних претензій за рішенням вже українських судових інстанцій. В гривневому перерахунку сума складає понад 220 мільярдів.