Вищі навчальні заклади 2 серпня завершили прийом документів від абітурієнтів, які вступають на основі повної загальної середньої освіти та подають результати ЗНО
Цьогоріч абітурієнти мали можливість подавати документи у п’ять ВНЗ на три спеціальності в кожному з них. За повідомленням Міністерства освіти й науки України, від початку вступної кампанії в Єдиній державній електронній базі з питань освіти за освітньо-кваліфікаційними рівнями молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста, магістра зареєстровано 1 820 868 заяв від 519 485 вступників. З них 757 тисяч заяв зареєстровано в електронному вигляді, а 1 063 858 — у паперовому.
Франковий виш виявився лідером перегонів. Більше ніж 55 тисяч абітурієнтів хочуть навчатися саме у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Нині — це рекорд України. На одне державне місце в ЛНУ претендує чимала кількість вступників. До трійки перших також увійшли Національний університет «Львівська політехніка» та Київський національний університет імені Тараса Шевченка. До них подали заяви 50 056 та 49 091 абітурієнт відповідно.
— Цьогорічна вступна кампанія збільшилася приблизно на десять відсотків, — розповідає відповідальний секретар приймальної комісії ЛНУ ім. Івана Франка Богдан Стельмахович. — Подано більше як 55 тисяч заяв, з них 45 тисяч на перший курс.
За словами пана Стельмаховича, географія вступників значно розширилася за рахунок абітурієнтів зі Сходу країни. Крім того, Богдан Стельмахович зазначив, що багато заяв надійшло з Києва. Загалом зі столиці прагнуть вступити у львівський виш понад дві тисячі абітурієнтів.
— У Львівський національний університет імені Івана Франка було подано більше ніж 34 тисячі заяв в електронному вигляді, що становить 75% усіх заяв, — повідомляє Б. Стельмахович. — За рахунок електронної реєстрації розширилася географія вступників. Система дуже популярна серед майбутніх студентів.
За інформацією відповідального секретаря ЛНУ, найпопулярнішими й надалі залишаються факультети іноземних мов, міжнародних відносин, історичний та юридичний. Отже, за даними сайта vstup.info, на факультеті іноземних мов (англійська мова та література) зареєстровано 2229 заяв, незважаючи на те, що державних місць лише п’ятдесят, а максимальна кількість першокурсників, які можуть навчатися на факультеті — 210. На юридичний факультет (спеціальність правознавство) подали заяви 2950 абітурієнтів, з них на державних місцях можуть навчатися 162 студенти, а загалом на курс зможуть набрати лише 500 вступників. Трохи менше заяв на факультеті міжнародних відносин. Туди хочуть вступити 1976 абітурієнтів. Однак бюджетниками стануть лише 20, а загалом на першому курсі студентам пропонують 120 місць.
Як відомо, цьогоріч вступників зараховують в одну хвилю, отож після завершення прийому документів у вишах повинен бути сформований рейтинговий список абітурієнтів, на підставі якого найкращим запропонують державні місця. Нині ВНЗ уже повинні були б оприлюднити відповідні списки. А вступники, своєю чергою, мають час до 10 серпня,18.00, щоб виконати всі вимоги для зарахування на державну форму навчання. Зараховуватимуть студентів до опівдня 11 серпня.