Президент РФ Володимир Путін нецензурно вимагав від президента Білорусі Олександра Лукашенка повернути затриманих на білоруській території вагнерівців в Росію.
Про це в інтерв’ю засновнику видання “ГОРДОН” Дмитру Гордону заявив російський історик, політичний аналітик Валерій Соловей.
За його словами, за кілька днів до виборів президента Білорусі, які пройшли 9 серпня, Путін і Лукашенко розмовляли на підвищених тонах.
“Путін вимагав повернути вагнерівців негайно в Росію. В іншому випадку – далі йшли погрози, які носять нецензурний характер. Наприклад, показати білоруському президенту його справжнє місце.
На що білоруський президент відреагував наступним чином: “Ой, щось у мене тиск піднявся. Я повинен розмову припинити … “І просив дві доби його з Володимиром Володимировичем не зв’язувати”, – сказав Соловей.
Також він відповів на питання чому Путін просив Лукашенка допомогти Зеленському? У всякому разі в переказі Лукашенка це звучало так, я цитую: “Ти переговори з ним, – сказав Путін, – він молодий. Ну, так, по-батьківськи поговори “.
“Я думаю, ми з вами погодимося і зійдемося в тому, що не варто довіряти словам президента Лукашенка. Або, точніше, в повному обсязі приймати їх на віру. І ще … Вам не здається, що сама ця формула: “Піди цього молодого чувачка повчи, які взаємини у нас, які взаємини між президентами, щоб він знав і не зазнавався” …
Наскільки я уявляю Володимира Володимировича, швидше за все, послання було таким чином сформульоване. А вже що Олександр Григорович пояснив Зеленському? Ну, напевно, пояснив, хто в цьому прайді головний лев і як себе треба вести (посміхається). Може бути, він йому дав, дійсно, батьківську пораду: “
Спробуй хитрувати, відкладати і виплутуватися “. І загалом, відчуття, що Зеленський цьому правилу слідує. Може бути, це, до речі, не найгірша позиція, коли мова йде про взаємини з Росією, – заявив він в інтерв’ю.
Також він впевнено додав, що Росія змусить Лукашенка підписати новий інтеграційний договір, після цього буде посилено тиск через Донбас і в інших місцях формального російсько-українського кордону на Україну з тим, щоб примусити її до якихось особливих відносин ось з цим союзом Росії та Білорусі. Тобто фактично вступити в союз.
До речі, те, що ми в Білорусі зараз спостерігаємо. Ніхто не очікував ні в Кремлі, ні в палаці президента Лукашенка, що мобілізація суспільства виявиться такою масовою, такою тривалою і такою наполегливою. 11 серпня ввечері в Кремлі проходили наради, де висловлювали здивування динамікою ситуації і говорили про те, що вона виходить з-під контролю, – сказав Соловей.