Незважаючи на наслідки, Іран продовжує надавати Росії озброєння для війни в Україні. Зокрема, за інформацією західних чиновників, Іран передасть країні-терористці балістичні ракети.

Про це повідомляє CNN

Як зазначає видання , Іран готується відправити Росії близько 1000 додаткових одиниць зброї. Серед них є балістичні ракети малого радіуса дії та ударні безпілотники.

Варто зазначити Іран вперше надсилатиме до Росії передові високоточні керовані ракети. Це може дати Кремлю значний поштовх на полі бою.

За словами офіційних осіб, остання партія зброї з Ірану до Росії включала близько 450 безпілотників, які росіяни вже використали для обстрілів України. Минулого тижня українські чиновники заявили, що збили понад 300 іранських безпілотників.

Наразі точні терміни прибуття іранського озброєння невідомі, хоча є інформація, що ракети та безпілотники прибудуть до кінця 2022 року.

Напередодні у США також стверджували, що Іран направив військовий персонал до Криму для допомоги росіянам атакувати Україну. Координатор комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що присутність іранського персоналу є доказом прямої участі Тегерана в конфлікті.

Додамо, що іранські балістичні ракети, які Росія планує придбати в Ірану, ймовірно, розмістять на північному кордоні України. 

Про це повідомив речник Повітряних сил Юрія Ігната під час брифінгу

Ми будемо вживати всіх засобів захисту від цих ракет. Імовірно вони будуть доставлені на Північ від України, звідки вони можуть запускатись так, щоб загрожувати всій Україні.

300 км одна ракета, інша ракета – 700 км по дальності. Це балістичні ракети. Проти цих ракет ми не маємо ефективного захисту.

Збивати їх теоретично можна, але фактично це дуже важко зробити тими засобами, які ми маємо на озброєнні.

У нас є засоби протиповітряної оборони, а не протиракетної оборони”.    

До того ж, за його словами, росіяни хочуть придбати в Ірану балістичні ракети типу Іскандер-М, які є на озброєні окупанта.

Речник повітряної оборони пояснив, що у росіян закінчуються Іскандери-М і вони уже почали використовувати свій недоторканний запас.

Українські повітряники не можуть збивати балістичні оперативно-тактичні ракети “Іскандер”, надзвукові “Онікс”, гіперзвукові “Кинджал”.

До всього: українські сили вже знищили понад 300 іранських дронів. Найближчим часом Україна очікує на посилення ППО двома батареями NASAMS для знищення ворожих ракет та дронів.

«Оголошувалося, що Росія замовила щонайменше 2-2,5 тис. «Шахедів» з Ірану. Ймовірно, що «Шахеди» вже використані у достатній кількості. За нашими даними, вже понад 400. Понад 300 – знищені нашою ППО та іншими засобами… Сьогодні вночі знищено ще шість «Шахедів», з яких три – знищила авіація повітряного командування «Схід» на Дніпровщині та ще три – територіальна оборона на Полтавщині. На жаль, є декілька влучань», – заявив Ігнат.

Він підкреслив, що Росія почала використовувати менше іранських безпілотних апаратів.

«Можливо, частину ще не довезли. Іншу – ще не скрутили, не привели до бойового порядку та не підвезли до місць запуску. Можливо, зрештою вони заощаджують, щоб завдати більш масованих ударів. Можливо, впливають погодні умови на їхнє використання… Можливо, є інші причини, які є у ворога», – припустив він.

Ігнат також наголосив, що Україна продовжує переговори з західними партнерами щодо постачання різних типів озброєнь для знищення ворожих БПЛА.

«Коли буде прийнято рішення та вони стануть на озброєння, то про це буде повідомлено», – сказав він.

Ігнат також анонсував, що найближчим часом Україна отримає дві батареї норвезької ППО NASAMS. Одна батарея має до дев’яти пускових установок.