Екскерівник Укрзалізниці Володимир Жмак передав компанії олігарха Ріната Ахметова “Метінвест-Шиппінг” майже половину піввагонів Укрзалізниці. Зробив це, м’яко кажучи, за дуже привабливою ціною для олігарха.

Таку думку у своєму блозі “Чесна політика” висловив член наглядової ради Укрзалізниці Сергій Лещенко. Він зазначив, що піввагони передали у користування на 3 роки вперед.

“І тепер ми підходимо до питання, чому я голосував за відставку керівника УЗ Володимира Жмака. Бо те, рішення, яке перебуває в компетенції Укрзалізниці, на моє переконання, було ухвалено також в інтересах Ахметова”, – запевнив Лещенко.

Він, посилаючись на профільний журнал Mintrans, зауважив, що компанія олігарха “Метінвест‐Шиппінг” отримала майже половину робочого парку піввагонів Укрзалізниці на 3 роки за 480 гривень за добу.

“Придбана кількість вагоновідправлень може забезпечити Ахметову перевезення майже 40 мільйонів тонн вантажів щороку. Це майже повністю покриває потребу “Метінвесту” в перевезеннях вантажів залізничним транспортом”, – підсумував Лещенко.

Нагадаємо, уряд 17 березня на засіданні схвалив дострокове припинення повноважень голови Укрзалізниці Володимира Жмака. Його обов’язки тепер виконує Іван Юрик.

До слова, раніше прессекретар президента Юлія Мендель заявила, що президент Володимир Зеленський веде боротьбу з олігархами як виконання своїх передвиборчих обіцянок.

Про це Мендель заявила у статті в Atlantic Counci.

Вона заявила, що прихід Зеленського до влади означав припинення “майже 30 років домінування олігархів”.

Як приклад Мендель розповідає про повернення держрегулювання цін на ринку електроенергії як нібито про боротьбу з Дмитром Фірташем, введення РНБО санкцій проти Тараса Козака, Віктора Медведчука та його дружини, а також про затримання колишніх топменеджерів “Приватбанку”.

Вона назвала справу Приватбанку “символом безкарності олігархів” і очікує прогресу, в якому бачитимуть “великий прорив для України”.

“Зеленський готовий кинути виклик впливу українських олігархів усюди: від енергетичного та банківського секторів до політики й медіа. Зеленський хоче, щоб за нього говорили його дії”, – написала вона.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.