Головним імпортером електричної енергії з Білорусі і Росії стала компанія “Дніпросталь-Енерго” олігарха Віктора Пінчука.
Про це повідомив народний депутат, лідер Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.
На жаль, головними імпортерами російської електроенергії стали великі промислові компанії, чий фінансовий і лобістський потенціал дозволяє вже два місяці вільно постачати в Україну російський ресурс.
Перш за все це найбільший виробник труб – компанія «Інтерпайп» Віктора Пінчука, точніше її структурний підрозділ «Дніпросталь-Енерго». Ця компанія першою отримала доступ до міждержавних мереж, ще в січні, зарезервувавши 15 850 МВт годин.
Як можливо, що українські компанії – гіганти нехтують питаннями енергетичної, екологічної та соціальної безпеки? Невже доцільно заради додаткових баришів, нарочито знижених (щоб тримати на гачку) цін потакати агресору та ставити під загрозу інтереси держави?
▪️З початку року Україна імпортувала з Росії та Білорусі 533 млн кВт годин електроенергії.
Фактично імпорт позбавив…Опубликовано Mykhailo Volynets Среда, 24 февраля 2021 г.
Додамо, що компанія “Інтерпайп” олігарха Віктора Пінчука намагається повернути собі право участі в тендерах для поставки колісних пар і трубної продукції державним компаніям, які останні роки приносили їй надприбутки.
Про це йдеться в статті видання “Главком” під назвою “Великий колісний дерибан. Пінчук намагається повернутись на мільярдні тендери”.
“У жовтні 2020 року АМКУ оштрафував на 70 млн грн корпорацію “Інтерпайп” олігарха Віктора Пінчука і 3 афілійовані з нею компанії за змову на тендерах “Укрзалізниці”. Сума штрафу мізерна як для обсягів постачання цих коліс залізничній монополії. Тим не менше рішення заблокувало участь цих компаній в нових тендерах. Для Пінчука це величезна стаття заробітку, бо Росія закрила для нього свій ринок, попри спроби олігарха задобрити агресора через низку міжнародних заяв на користь примирення з Росією”, – йдеться в статті.
Автор зазначає, що Пінчук докладав неабияких зусиль, аби замирити Росію – відкликав свої позови до митної служби РФ, публічно заявляв про необхідність поступок України в питанні Криму. Однак спроби домовитися з Росією про збут своєї продукції завершилися провалом.
В такій ситуації, корпорація олігарха спрямувала всі зусилля для скасування заборони АМКУ отримувати державні контракти упродовж 3 років.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.