З наступного місяця ціна на газ для споживачів не зможе перевищувати 6,99 грн за куб. Відповідне рішення Уряд ухвалить найближчим часом і воно діятиме тимчасово до кінця карантину або до завершення опалювального сезону. Також у Парламенті мають схвалити ініціативу щодо граничного обмеження тарифу на розподіл газу до рівня не вище 1,79 грн за кубічний метр.

Такими словами починає свій допис у соціальній мережі Фейсбук прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Далі прямим текстом:

Чому різко зросли ціни на газ? З 1 серпня 2020 року в Україні запрацював ринок газу, коли ціни на блакитне паливо формує попит і пропозиція. На жаль, у деяких областях компанії досі можуть зловживати своїм монопольним становищем та маніпулювати з цінами в платіжках. Тому держава виступить на захист громадян і тимчасово обмежить граничну межу. Надалі Уряд зобов’яже всіх постачальників газу надавати українцям можливість укладати річний договір за фіксованою ціною та чітко прогнозувати ціни в платіжках.

#ПМ_тиждень #PM_weekly

? З наступного місяця ціна на газ для споживачів не зможе перевищувати 6,99 грн за куб….

Опубліковано Денис Шмигаль Неділя, 17 січня 2021 р.

Чому саме 6,99 грн за кубічний метр? Це найнижча ціна, яка була зафіксована на українській біржі протягом січня. Державна компанія «Нафтогаз» готова продавати блакитне паливо за цією ціною, тоді як деякі облгази пропонували газ за 10 грн і навіть більше.

Також є доручення Міністерству фінансів та Міністерству соціальної політики сформувати механізм субсидіювання, який допоможе людям, що використовують електроенергію для опалення домівок.

Одним зі способів заощадити на опаленні є тепломодернізація житлових будинків. Це поширена практика у розвинених країнах Європи та світу, яка дає змогу одному домогосподарству економити на опаленні до 60%.

Цього тижня Міністерство розвитку громад та територій встановило мінімальні вимоги до енергоефективності будівель. Відтепер житлові та громадські будівлі не можна будувати без дотримання мінімальних вимог до енергоефективності. Вимоги також є обов’язковими під час реконструкцій та капітальних ремонтів будівель. Таке рішення допоможе не лише ефективно використовувати енергоресурси, але й заощаджувати українцям на комунальних платежах.

В Україні вже цього року запрацює платформа е-демократії «ВзаємоДія». Завдяки їй громадяни зможуть подавати електронні звернення, запити, петиції, брати участь в електронних конкурсах та в опитуваннях щодо розроблення державних рішень, вносити свої пропозиції до нормативно-правових актів.

Проєкт цього тижня анонсували в Мінцифри та Секретаріаті Кабміну. Він допоможе налагодити ефективну комунікацію між державою й громадянським суспільством та зробити механізми демократії максимально зручними. Ознайомитися з ним можна за посиланням.

Відкрили цього тижня нову сторінку двосторонніх відносин із Молдовою. З першим закордонним візитом до України завітала новообрана Президентка Молдови Майя Санду. Нас об’єднує спільна стратегічна мета — членство в Євросоюзі, а тому цей шлях ми долатимемо разом.

На порядку денному україно-молдовських відносин багато важливих питань, які ми обговорили з пані Санду. Зокрема, оновлення угоди про вільну торгівлю, співпраця у сфері енергетики й інфраструктури. У перспективі маємо низку інвестиційно привабливих проєктів, як то будівництво сучасної автомагістралі між Києвом і Кишиневом та інших міждержавних сполучень, облаштування пунктів пропуску тощо. Реалізація цих проєктів піде на благо громадян та сприятиме розвитку наших країн.

Латвія готова ділитися з Україною досвідом впровадження реформ на шляху інтеграції до Європейського Союзу. Цього тижня у форматі відеоконференції зустрівся з Прем’єр-міністром Латвії Кріш’янісом Каріньшем, з яким обговорили інтенсифікацію наших економічних відносин.

У серпні 2020 року в Україні відновило діяльність Агентство інвестицій та розвитку Латвії (LIAA), яке у 2016 році призупинило роботу через складні умови інвестиційної діяльності. Відновлення роботи офісу LIAA є свідченням покращення інвест-клімату в Україні та сигналом для інших міжнародних інвесторів вкладатися в розвиток української економіки.

Латвія також є незмінним поборником інтересів України на міжнародній арені та міцним партнером в протидії російській агресії. Зокрема, у бюджеті 2021 року вони передбачили фінансування проєкту з реабілітації українських військових. Тож запросив Латвію долучитися й до роботи над створенням Кримської платформи та її подальшої діяльності.