сбу 1

Скандальне будівництво в Києві, яке належить СБУ, і далі триває. Попри те, що відомство попросило забудовника призупинити роботи.

Про це повідомляє Корупція Інфо з посиланням на канал 24

Йдеться про величезний комплекс, який зводять поруч із національним парком. Там уже і бійки були, і перемови. Не допомогло.

Житловий комплекс має стати домівкою для більш ніж 10 тисяч мешканців. При цьому тільки незначна частина із них – працівники СБУ. Поруч – національний парк "Голосієво". Пробуємо потрапити за огорожу.

Завтра вже може бути пізно завадити будівництву, — вважає місцевий мешканець Олег. Адже навіть через огорожу добре чути, як працює техніка. Коли стати навшпиньки, видно, як ескаватор копає пісок. Олег – один із активістів, який виступає проти будівництва. Розповідає, що техніка затихає, коли приїжджають журналісти. На минулих вихідних на протестувальників натравили "тітушок".

Після цих подій СБУ звернулася до забудовника з вимогою зупинити роботи:

Під час виконання вказаного договору виникла соціальна напруга навколо будівництва житлового комплексу по вулиці полковника Потєхіна, 9. У Голосіївському районі міста Києва. Враховуючи вищевикладене, просимо розглянути питання щодо призупинення робіт з будівництва житлового комплексу по вказаній адресі.

Втім, як бачимо, цього так і не сталося.

Частина квартир в майбутньому комплексі дійсно передбачена для працівників СБУ. Решту – на продаж. Загалом планують збудувати 13 будинків, кожен по 27 поверхів. У відомстві запевняють – це все роблять законно, але протестувальники в цьому сумніваються.

Та головна претензія активістів – сусідство будівництва поруч із парком національного значення. Вони бояться, що забудовники знищать унікальний ліс, тому написали петицію до київської влади. За пару діб вже зібрали майже 5 тисяч підписів з 10 необхідних.

На цьому тижні з активістами спілкувався мер Києва Віталій Кличко. І ось що їм пообіцяв:

Ми ще подумаємо, ми ще поспілкуємося, давайте наступного тижня зустрінемося. На прохання призупинити – була відмова.

Однак активісти відступати не збираються і барикади свої не розбирають.