У короткостроковій перспективі накопичувальна пенсійна система в Україні вводитися не буде. Для цього Україна не має необхідних умов.
«У короткостроковій перспективі навряд чи. У нас ще немає створеної інфраструктури, щоб це запрацювало, але вже є багато напрацювань», – сказала міністр соціальної політики України Юлія Соколовська в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».
Вона зазначила, що дослідження показують занадто високі очікування людей щодо цієї системи, але «люди не до кінця розуміють, скільки це буде коштів».
Соколовська вважає, що спочатку потрібно створити дизайн накопичувальної системи: хто буде платити внески, скільки вони будуть відсотків, зробити актуарні розрахунки, чи буде це вигідно людині.
«Плюс накопичення – це довгі гроші, тобто заощадження. Зазвичай це працює так, що кошти інвестуються, а значить, повинен бути ринок, куди можна інвестувати. На сьогодні в Україні такого ринку фактично немає … Якщо будемо рухатися в цьому напрямку ефективно, то за якийсь період часу зможемо ввести і накопичувальну систему», – сказала Соколовська.
Крім того вона підкреслила, що необхідно подивитися на досвід інших країн, щоб переймати тільки кращі практики.
«Я скажу таку річ – нам сьогодні нічого не заважає накопичувати собі на старість, але, на жаль, ми чомусь цього не робимо. Це насправді людська природа. Тому стимулювати людей накопичувати – це один з виходів. Але було б добре, якби люди розуміли і думали про старість заздалегідь», – вважає міністр.
Зазначимо, у грудні 2019 року мінімальна пенсія зросте з 1564 до 1638 грн, а максимальна – з 15,6 до 16,3 тис. грн. Зараз такі виплати отримують не більше 1,9% від загальної кількості пенсіонерів. Це народні депутати, судді і прокурори.
Нагадаємо, з 1 липня близько 90% пенсіонерів отримали надбавки за понаднормовий стаж. Також повідомлялося, що уряд запускає сервіс, який дозволить відстежувати пенсію онлайн.
Раніше Пенсійний фонд України назвав середній розмір пенсії в Україні за станом на липень 2019 року і розповів, скільки українців отримують пенсію більше 10 тисяч гривень.
Відзначимо, що протягом січня-червня 2019 обсяг субсидій, призначених на оплату комунальних послуг виріс до 916,9 мільйона гривень. Це на 37,4% перевищує показники аналогічного періоду минулого року.
Як повідомлялося, у команді президента обіцяють повернути субсидії пенсіонерам, у яких прописані працездатні.