На переговорах у Мінську 15 жовтня українська делегація висунула вимоги розпустити так звані “ЛНР” та “ДНР”, у Росії у відповідь вибухнули істерикою.
Зокрема представник Ради федерації РФ Сергій Цеков назвав вимогу української сторони дивною і непослідовною. Російський депутат вважає обурливим, що Україна не хоче в односторонньому порядку виконувати формулу Штайнмайера, а висуває ще й зустрічні вимоги до Росії.
Інший член російської Ради федерації Франц Клінцевич відкрито натякнув на припинення переговорів в мінському форматі.
«Можна буде ставити крапку. Вимога про розпуск “ДНР” і “ЛНР” неминуче призведе до зриву цих мінських угод. А це означає, що війна триватиме», – заявив Клінцевіч.
Зазначимо, засідання переговорної групи в Мінську 15 жовтня завершилося достроково. Тристороння контактна група по Донбасу не змогла досягти спільної мови з приводу досягнення миру в регіоні. Делегації покинули зал засідань.
Водночас, виконання блоку безпеки Мінських угод є ключовим для повернення миру на Донбас. Про це за підсумками зустрічі в Мінську повідомила прес-секретар представника України в Тристоронній контактній групи з врегулювання ситуації на Донбасі в Леоніда Кучми Дарка Оліфер.
“Всупереч Мінським домовленостям, незаконні збройні формування окремих районів Донецької та Луганської областей продовжують систематично порушувати режим тиші уздовж всієї лінії зіткнення, в тому числі у районі населених пунктів Золоте і Петровське, де відповідно до Рамкового рішення 2016 року має відбутися розведення сил і засобів”, – написала вона в Facebook.
Оліфер відзначила, що на зустрічі ТКГ в Мінську українська сторона чітко зазначила: таке розведення може статися лише за умови дотримання 7-денного режиму тиші на цих ділянках.
Оліфер повідомила: українська сторона наголосила, що виконання політичного блоку питань Мінських угод можливе тільки за умови виконання наступних пунктів:
- розпуск квазіугруповань так званих “ЛНР” і “ДНР”;
- повне припинення вогню;
- забезпечення ефективного моніторингу наглядової місії ОБСЄ на всій території України;
- виведення з території України збройних формувань іноземних військ і військової техніки;
- розведення сил і засобів уздовж всієї лінії зіткнення;
- забезпечення роботи Центральної виборчої комісії України, українських політичних партій, ЗМІ та іноземних спостерігачів;
- встановлення контролю над непідконтрольною Україні ділянкою російсько-українського кордону
- виконання інших пунктів, передбачених українським і міжнародним законодавством і Мінськими угодами.