В команді президента Володимира Зеленського приголомшили заявою про статус російської мови в країні
Про це заявив радник гаранта Микита Потураєв
«Є російська національна меншина. Ми повинні зрозуміти, де вона проживає і яка її чисельність, і на тій території забезпечити правами. А про регіональні мови забути, тому що це шлях до великих проблем. Українська мова – головна і єдина державна мова в країні. Інакше і бути не може», – зазначив він.
Більш того, на думку Потураєва, саме через мовну проблему «ми маємо цих гоблінів на Донбасі у формі російської армії тільки без розпізнавальних знаків». Тому радник президента змінив свою думку щодо аудиту закону про мову.
«Поговорив з фахівцями, експертами. Невідповідності Європейської хартії мов не бачу. Деякі речі можна уточнити іншими законами», – підкреслив він.
Як повідомлялося раніше, президент Володимир Зеленський офіційно відреагував на ініціативу керівника ОПУ Андрія Богдана щодо того, щоб зробити російську мову офіційною на Донбасі. Таку заяву він зробив під час пішої прогулянки після саміту Україна-ЄС.
Зокрема, глава держави Володимир Зеленський заявив, що жителям окупованої російськими військами Донецька потрібно дати можливість говорити і заповнювати документи на тій мові, яку вони оберуть.
Президент запевняє, що ніякої мовної проблеми в Україні насправді не існує.
Варто зазначити, що майбутні депутати ” Слуги народу” зараз проходять інтенсивний курс.
Адвокат Олександр Качура, який пройшов до парламенту за списками партії «Слуга народу», розповів про те, що нового дізнаються майбутні депутати фракції на інтенсивному тижневому тренінгу, і чому він був вкрай необхідний.
Він підкреслює, що українці дали політсилі безпрецедентний кредит довіри (всього у ВР «Слуга народу» завела 254 людини), тому у майбутніх депутатів «Слуги народу» немає часу на розкачку, необхідно відразу працювати.
«Немає ні хвилини, ні дня для того, щоб зволікати. Ми повинні приймати рішення з першого дня », – каже Качура.
Для прикладу він навів всі попередні скликання Верховної Ради: коли нардепи заступали на робоче місце – вони починали розбиратися в роботі. Це могло тривати тижнями і навіть місяцями.
«І поки вони розбиралися – народ України втрачав (час, – Ред.)», – резюмував він.
Також Качура розповів, що кожен день тренінгу був присвячений певній тематиці. Лекції дали фундаментальні, грунтовні знання в певних сферах – що необхідно реформувати.
«Люди прийшли (до Верховної Ради 9-го скликання, – Ред.) З різних сфер – вони є експертами в своїх напрямках. Однак економіка, бюджет, медицина – в цих напрямках повинен розбиратися кожен народний депутат », – підкреслює він і додає, що на лекціях майбутні депутати дізналися дуже багато нового в тому числі і в питаннях економіки, в питаннях формування ВВП, які податки платяться – загальнодержавні , місцеві, і багато іншої важливої інформації.