Нардепи “Слуги народу” не збиратимуться на фракцію на початку пленарного тижня через карантинні обмеження у столиці. Проте, народні депутати збирають підписи для проведення позачергового засідання ВР у четвер, 15 квітня.

Про це розповіла заступниця голови фракції Євгенія Кравчук. Вона додала, що у вівторок, 13 квітня, вже точно відбудеться позачергове засідання ВР – голоси назбирали.

“Ми не плануємо фракцію цього разу. Якщо на ВРУ, як законодавчий орган влади, не поширюється локдаун, то на збори 200 плюс людей у Києві, який перебуває в червоній зоні, поширюється. За потреби, якщо будуть якісь питання протягом тижня, то в зумі обговоримо. Але впринципі порядок денний більш-менш зрозумілий. На чергових засіданнях звичайних все той же законопроєкт про землю громадам, а на позачергових є розуміння, які законопроєкти виносяться”, – розказала Кравчук.

Раніше у фракції назвали кілька основних документів для розгляду на позачергових:

пакет законопроєктів щодо реструктуризації зобов’язань по валютних кредитах,

повернення відповідальності у вигляді позбавлення волі за брехню чиновників в електронних деклараціях,

виділення коштів на роботу Міністерства аграрної політики, щоб воно могло повноцінно запрацювати,

проєкт закону, який дозволить масштабувати пілотний проєкт доступної іпотеки під 7% на 8 тисяч сімей та інші.

Варто зазначити, що якби вибори до Верховної Ради України відбувалися найближчим часом, прохідний бар’єр могли б подолати чотири партії. При цьому рівень підтримки пропрезидентської партії “Слуга народу” зараз становить менше 23%.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг” 6-7 квітня 2021 року.

Так, 5-відсотковий бар’єр могли б подолати партії: “Слуга народу”, “Європейська Солідарність”, “ОПЗЖ”, “Батьківщина”.

За партію “Слуга народу” зараз готові проголосувати 22,9% респондентів (серед тих, хто визначився і має намір проголосувати). На кінець березня рівень підтримки “слуг” складав 20,8% (відтак рейтинг трохи зріс).

За партію “Європейська Солідарність” зараз готові віддати голоси 14,6% опитаних (у березні було 15%, рейтинг практично не змінився).

Партію “Опозиційна платформа – За життя” могли б підтримати 14,2% респондентів (у березні було 14,8%, рейтинг трохи знизився).

Партія “Батьківщина” могла б зараз набрати 12,9% голосів респондентів (у березні було 12,4%).

За партію “Сила і честь” могли б проголосувати 4,7% опитаних, Радикальну партію – 4,4%, “Українську стратегію Гройсмана” – 4,3%, “УДАР” – 3,4%, партію “Свобода” – 3,4%, партію “Голос” – 2,6%, партію “Самопоміч” – 2,4%.