У команді президента України Володимира Зеленського обіцяють нову концепцію по поверненню окупованого Криму, а також злагоджену роботу всіх органів державної влади.

Про це в інтерв'ю розповів представник президента в Криму Антон Кориневич. За його словами, останні 5 років влада вела роботу по поверненню Криму досить хаотично.

"Була ситуація, коли кожен займався чимось своїм і не мав якихось спільних позицій. І тому, власне кажучи, один з посилів, який ми зараз несемо – це те, що ми готові співпрацювати з усіма, жодним чином не намагаючись обмежити або зменшити роль інших стейкхолдерів, державних органів і неурядових організацій. Україна повинна почати працювати по Криму більш системно", – заявив Кориневич.

В рамках нової стратегії представник президента в Криму обіцяє зробити так, щоб саме Україна була першим номером, а не тільки реагувала на агресію Росії.

"Але, крім реакції ми повинні розуміти, що ми зробимо, щоб деокупувати і реінтегрувати Крим, і як ми будемо це робити? Умовно кажучи, якщо Крим завтра вільний і повертається під контроль України, що ми робимо? Що робить конкретний державний орган чи установа? Це, звичайно, робота не одного дня, але треба починати", – підкреслив Кориневич.

Зазначимо, що Президент України Володимир Зеленський призначив Кориневича Антона постійним представником президента в Автономній Республіці Крим.

Відповідний указ №454/2019 оприлюднено на офіційному сайті президента.

Що відомо про Антона Кориневича?

Антон Олександрович Кориневич працював заступником директора Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Кориневич є також фахівцем з міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права.

Окрім того, з 2014 року його активно залучали як експерта до роботи правоохоронних органів України, міжнародних організацій, неурядових правозахисних організацій, робочих груп з питань Криму та Донбасу.

Антон Кориневич є розробником нормативно-правових актів, пов’язаних з окупацією Криму та збройним конфліктом на Донбасі, в тому числі законопроекту №9438 про належну криміналізацію міжнародних злочинів.

За що відповідає постійний представник президента у Криму?

-Бере участь з правом дорадчого голосу у засіданнях Верховної Ради та Ради міністрів Автономної Республіки Крим;
-Вимагає в разі порушень Конституції пояснень від посадових осіб Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
-Порушує питання у встановленому законодавством порядку про притягнення до відповідальності посадових осіб, які вчинили правопорушення.