Шведське головування в Раді ЄС повідомило, що країни Європейського Союзу пізно ввечері в п’ятницю погодили десятий пакет санкцій проти Росії – це сталось рівно через рік із початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.
Санкції передбачають, серед іншого, жорсткіші обмеження на експорт до Росії продукції подвійного призначення та технологій, цільові обмежувальні заходи проти фізичних та юридичних осіб, які підтримують війну, поширюють пропаганду або постачають безпілотники, що використовуються Росією у війні, а також заходи протидії російської дезінформації.
“Спільними зусиллями держави-члени ЄС запровадили найпотужніші та найширші санкції за всю історію, щоб допомогти Україні перемогти у війні. ЄС залишається єдиним цілим з Україною та українським народом. Ми будемо продовжувати підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, – підкреслили у шведському головуванні в ЄС.
Варто зазначити, що на тлі повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України світові лідери регулярно запроваджують санкції проти країни-терористки.
Так, Канада в п’ятницю з нагоди річниці повномасштабної війни в Україні запроваджує новий раунд санкцій проти Росії.
Про це на спеціальному брифінгу заявив прем’єр-міністр Джастін Трюдо.
“Ми оголошуємо нові санкції проти Росії проти 129 фізичних і 63 юридичних осіб, зокрема заступників прем’єр-міністра Росії, міністрів, посадовців адміністрації президента Росії, російських військових, причетних до виробництва артилерії та зброї, що використовується в Україні”, – оголосив він.
Згідно з опублікованим на сайті уряду Канади переліком, ідеться, серед іншого, про дружину й сина колишнього президента Росії Дмитрія Мєдвєдєва, віцепрем’єрки Тетяни Голікової, помічника Путіна Максима Орєшкіна, спікерки Ради Федерації РФ Валентини Матвієнко тощо.
Також санкції запроваджені проти обох палат російського парламенту, Головного управління Генштабу РФ, Федеральної служби безпеки, компанії, яка оперує окупованою Запорізькою АЕС, партії “Єдина Росія” тощо.
“Ми також забороняємо експорт до Росії окремих хімічних компонентів, що використовується у виробництві електроніки”, – додав прем’єр Канади.
Окрім санкцій світові лідери продовжують надавати пакети допомоги Україні.
Наприклад, Вашингтон оголосив про допомогу нашій державі на суму в понад 10 мільярдів доларів. Відомо, що ці гроші будуть направлені на відбудову енергетичної інфраструктури, підтримку людей, які постраждали від війни, та інші потреби.
Зауважимо, що ухвалення цього рішення стало можливим завдяки підтримці в Конгресі як і республіканців, так і демократів.
Ці кошти є вкрай важливими для України, оскільки вона захищає себе від Росії. Підтримка гарантує, що український уряд може продовжувати задовольняти критичні потреби своїх громадян, зокрема у галузях охорони здоров’я, освіти та служби екстреної допомоги,
– йдеться в офіційному повідомленні.
Водночас там зазначено, що економічна допомога США допомогла згуртувати інші країни – Японію, Канаду та Велику Британію – та запевнити їх у тому, що нашій державі вкрай необхідна фінансова підтримка.
Зауважимо, що уряд США також працює з Конгресом, аби надати Україні додаткові 250 мільйонів доларів, які будуть скеровані на ремонт електромереж. Згадаємо також, що протягом останнього року Вашингтон уже виділив близько 270 мільйонів доларів на ці потреби.
Потрібно, окрім того, наголосити на рядках з офіційного повідомлення уряду США, у яких йдеться про те, що Сполучені Штати залишаються відданими у підтримці України. Власне, задля допомоги нашій державі Вашингтон лише посилюватиме співпрацю з партнерами.
Наші партнери активно допомагають Україні вичистити землі від російських загарбників. Сподіваємося, надалі підтримка буде тільки зростати з шаленими темпами, аби як можна швидше здобути перемогу над країною-терористкою.